کد خبر: ۳۸۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
امروز و با توجه به از بین رفتن بازار ارز خانگی، بسیاری از افراد معتقدند که سرمایه گذاران خرد باید سراغ سکه بروند.
به گزارش تجارت امروز؛ کسانی که به صورت غیر حرفه ایی وارد بازار سکه و طلا برای سرمایه گذاری می شوند ممکن است صبر و شکیبایی کافی برای نوسانات بازار طلا نداشته باشند یا به سرمایه خود در کوتاه مدت دوباره نیاز پیدا کنند.

سود بانکی که کاهش یافت، حجم قابل توجهی از نقدینگی مردم آواره شد. برخی معتقد بودند که این نقدینگی به سرعت به سمت بازار مسکن هدایت خواهد شد که با توجه به حرکت کند بازار مسکن برای خروج از رکود این فرضیه تقریبا رد شده است. امروز و با توجه به از بین رفتن بازار ارز خانگی، در حالی که بسیاری از افراد معتقدند که سرمایه گذاران خرد باید سراغ سکه بروند، رییس سابق اتحادیه چنین نظر صریحی ندارد. 
 
برخی فعالان حوزه های اقتصادی طلا را کالای مناسبی برای سرمایه گذاری می بینند چرا که هم قدرت نقد شوندگی بالایی دارد هم هرگز در دراز مدت کاهش قیمت چشمگیری را تجربه نکرده است. اما واقعا اگر سواد کافی برای شرکت در بورس نداشته باشیم، باید برای سرمایه های خرد خود چه تمهیدی بیاندیشیم؟
 
در این باره با محمد کشتی آرای رییس سابق اتحادیه طلا و ارز و عضو کنونی هیات مدیره به گفت و گو نشستیم. او می‌گوید:  معمولا در داستان خرید و فروش سکه و طلا چند جنبه قابل تامل وجود دارد. پیش از هرچیزی کسانی که قصد سرمایه گذاری روی بازار سکه دارند باید محل مناسبی برای نگه داری سکه ها داشته باشند چرا که هر آن و در هر جا ممکن است خطری بیش گوش آن ها باشد. 
 
کشتی آرای با اشاره به مساله صبوری بین خریداران می افزاید: مورد بعدی تفاوت های بین افراد حرفه ای و غیر حرفه ای در این حوزه است. کسانی که به صورت غیر حرفه ایی وارد بازار سکه و طلا برای سرمایه گذاری می شوند ممکن است صبر و شکیبایی کافی برای نوسانات بازار  طلا نداشته باشند یا به سرمایه خود در کوتاه مدت دوباره نیاز پیدا کنند. بنابراین توصیه نمی شود که همه افراد برای سرمایه گذاری وارد این حوزه شوند و هرکس باید با شناختی که از خود دارد تصمیم بگیرد که آیا روحیه مناسبی برای سرمایه گذاری در این بازار دارد؟
 
 
اما در نهایت از او پرسیدیم که آیا بازار در سال آینده روند افزایشی خواهد داشت؟ کشتی آرای در پاسخ به این سوال گفت: بازار طلا نه برای شما که برای من هم غیر قابل پیش بینی است آنقدر که خود من هم نمی توانم اعلام کنم که فردا سکه گران خواهد شد یا ارزان. ترغیب کردن مردم برای هدایت سرمایه هایشان به بازاری همچون بازار متلاطم سکه امر پسندیده ای نیست. 

/پول نیوز
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین