کد خبر: ۳۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد عنوان کرد؛
دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران معتقد است که نباید نگران جنگ اقتصادی ترامپ باشیم به گفته او بازار فولاد ایران تاثیر زیادی از دشمنی های ترامپ نخواهد گرفت.
به گزارش تجارت امروز، این روزها جنگ اقتصادی اخیر دولت امریکا که با افزایش تعرفه واردات فولاد از اروپا، مکزیک و کانادا آغاز شد نگرانی های بسیاری را به وجود آورده است. آیا اقدام تازه دولت ترامپ بر بازار فولاد ایران تاثیر خواهد داشت؟

رسول خلیفه‌سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران عنوان کرد: بازارهای فولاد بازارهای محلی هستند. بازارهای عمده دنیا مثل اروپا، مکزیک و کانادا نمی‌توانند بر بازار ما تاثیرگذار باشند.

وی افزود: در این بخش اروپایی‌ها کالایی برای صادرات به ما ندارند و ما هم مبادله‌ای با اروپا نداریم که بخواهیم نگران این نکته باشیم که با اقدام امریکا بازارهایی که دچار افزایش تعرفه شده‌اند به سمت بازار ما تغییر جهت بدهند.

خلیفه‌سلطانی ادامه داد: کشورهای آسیای شرقی و آسیای میانه می‌توانند بر بازار ما اثر داشته باشند. بازارهای اروپایی نقش چندانی بر بازار ایران ندارند.

وی تصریح کرد: اگر ما بخواهیم کالای فولادی از اروپا وارد کنیم کالاهایی با ارزش افزوده بالا هستند که با تعداد کم وارد می‌شوند و محصولات عادی فولادی نیستند.

وی بیان کرد: بازار فولاد بازار گسترده‌ای است و به دلیل اینکه هم متقاضیان و عرضه‌کنندگان و هم صادرکننده و وارد کننده خرد در این بازار زیاد هستند خیلی متاثر از تصمیم امریکا نیستند.

خلیفه سلطانی در پایان اشاره‌ای هم به خروج امریکا از برجام کرد و گفت: به نظر می‌رسد همانگونه که توانستیم در دوره تحریم‌های قبلی معاملات خود را انجام بدهیم در این دوره هم بتوانیم از پس شرایط موجود برآییم.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین