کد خبر: ۳۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد عنوان کرد؛
دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران معتقد است که نباید نگران جنگ اقتصادی ترامپ باشیم به گفته او بازار فولاد ایران تاثیر زیادی از دشمنی های ترامپ نخواهد گرفت.
به گزارش تجارت امروز، این روزها جنگ اقتصادی اخیر دولت امریکا که با افزایش تعرفه واردات فولاد از اروپا، مکزیک و کانادا آغاز شد نگرانی های بسیاری را به وجود آورده است. آیا اقدام تازه دولت ترامپ بر بازار فولاد ایران تاثیر خواهد داشت؟

رسول خلیفه‌سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران عنوان کرد: بازارهای فولاد بازارهای محلی هستند. بازارهای عمده دنیا مثل اروپا، مکزیک و کانادا نمی‌توانند بر بازار ما تاثیرگذار باشند.

وی افزود: در این بخش اروپایی‌ها کالایی برای صادرات به ما ندارند و ما هم مبادله‌ای با اروپا نداریم که بخواهیم نگران این نکته باشیم که با اقدام امریکا بازارهایی که دچار افزایش تعرفه شده‌اند به سمت بازار ما تغییر جهت بدهند.

خلیفه‌سلطانی ادامه داد: کشورهای آسیای شرقی و آسیای میانه می‌توانند بر بازار ما اثر داشته باشند. بازارهای اروپایی نقش چندانی بر بازار ایران ندارند.

وی تصریح کرد: اگر ما بخواهیم کالای فولادی از اروپا وارد کنیم کالاهایی با ارزش افزوده بالا هستند که با تعداد کم وارد می‌شوند و محصولات عادی فولادی نیستند.

وی بیان کرد: بازار فولاد بازار گسترده‌ای است و به دلیل اینکه هم متقاضیان و عرضه‌کنندگان و هم صادرکننده و وارد کننده خرد در این بازار زیاد هستند خیلی متاثر از تصمیم امریکا نیستند.

خلیفه سلطانی در پایان اشاره‌ای هم به خروج امریکا از برجام کرد و گفت: به نظر می‌رسد همانگونه که توانستیم در دوره تحریم‌های قبلی معاملات خود را انجام بدهیم در این دوره هم بتوانیم از پس شرایط موجود برآییم.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین