کد خبر: ۳۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
سخنان مرحوم ناصر ملک مطیعی در دور همی که هرگز اجازه انتشار نیافت متاثر کننده است.
به گزارش تجارت امروز، پس از گذشت مدتی از درگذشت ناصر ملک‌مطیعی یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان فیلمی از گفتگوی مهران مدیری با ناصر ملک مطیعی که توسط یکی از تماشاگران حاضر در استودیو «دورهمی» گرفته شده بود را پخش کرده است و برخی رسانه های رسمی داخلی آن را منتشر کرده اند. البته ناگفته نماند که بردن موبایل به داخل سالن دور همی ممنوع بود.

اما سخنان ناصر ملک مطیعی در ابتدای برنامه که احساساتی شده بود به شرح زیر است:

این چند دهه‌ای که گذشته و مردم عزیزم من را فراموش نکردند اصلا جای صحبت ندارد و سکوت کنم بهتر است. امروز خیلی خوشحالم که پس از سال‌ها دوری از خانه اینجا هستم و خدا را واقعا شکر می‌کنم.

{literal}{{/literal}در پاسخ به سوال مدیری درباره اینکه چرا ایران را ترک نکرد{literal}}{/literal} برای من وقتی از زیر بازارچه معیر عبور می‌کنم و لبوفروش فریاد می‌زند لبو، لذت بخش است. اینجا ممکلت خودم است و پایم روی زمین است.

ما ریشه داریم و هنوز پایبند سنت‌ها و فرهنگ‌مان هستیم. کجا می توانستم شاهد این احترامی که مردم به من می‌گذارند باشم.

شما فرض کنید که من ناصر ملک‌مطیعی در طبقه پنجاهم در لاس وگاس در جکوزی در حال فیلم بازی کردن بودم یا اینکه در ایران در کنار مردم عزیز حضور داشتم؟

{literal}{{/literal}درباره ممنوع الکاری{literal}}{/literal} زمانی که قرار شد دیگر کار نکنیم در گوشه حیاط خانه‌مان که ونک بود شروع به شیرینی پزی کردیم.

حیف است که بعضی از هنرمندان مملکت ما آسایش و رفاه نداشته باشند، باید به آن‌ها رسیدگی کرد زیرا که زندگی خودشان را در راه هنر گذاشتند و عاشقانه کارشان را دوست داشتند. الان در گوشه و کنار پنهان هستند و الان رویشان نمی‌شود در انظار عمومی حاضر شوند.

فیلم ایرانی به قهرمان لازم دارد، ما در طول تاریخ گرفتار مسایل و مشکلات زیادی بودیم و همواره درگیر زد و خوردهای بسیاری بودیم و همواره یک قهرمان پیدا می‌شد و مردم زیر چتر او می‌رفتند. مردم قهرمان دوست دارند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین