کد خبر: ۳۸۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
مسئولان بهشت زهرا قبر بالای 15 میلیون تومانی در بهشت زهرا را انکار می کنند اما قیمت ها خیلی بالاتر هم رفته است و راهکارهای قانونی این معاملات وجود دارد.
به گزارش تجارت امروز، خانه آخرت برای تهرانی ها متناسب با نرخ تورم و افزایش قیمت زمین و مسکن تصاعدی می شود. سالانه حدود 56 هزار تهرانی با دنیا وداع می کنند و به دیار باقی کوچ می کنند. البته این میانگین آمارهای سه سال اخیر است. بزرگترین آرامستان پایتخت نیز همچنان بهشت زهرا در کنار اتوبان تهران – قم است که میزبان مرده های تهرانی است.

به نظر می رسد که بهشت زهرا نیز در سال های اخیر و با تغییر الگوهای رفتاری در زندگی شهروندان به سبک و سیاق جدید بالا شهر و پایین شهر دارد و برخی ترجیح می دهند تا به هر نحو شده قبرهایی با موقعیت بهتر برای خود یا عزیزان شان در نظر بگیرند. قیمت های نجومی برای قبر در چند سال گذشته بیشتر در گزارش هایی مربوط به مرقد امامزاده ها بود ولی جدیداً در بهشت زهرا صحبت از قبرهایی با قیمت‌های نجومی می شود.

آگهی هایی که در فضای مجازی و حتی در برخی از املاک فروشی ها به چشم می خورند گویای رونق گرفتن بازار سیاهی است که عده ای به فکر سودجویی از قبرفروشی در بهشت زهرا هستند.

هرچند سعید خال؛ مدیرعامل بهشت زهرا وجود قیمت های نجومی برای قبرها را تکذیب کرده ولی گشت و گذاری در بازار سیاه قبرفروشی نشان از وجود چنین قیمت هایی دارد.

خال اظهار داشته : « در طول تاریخ 47 سال بهشت زهرا تا کنون گران ترین قیمت قبر در بهشت زهرا 15 میلیون تومان آن هم در قطعات 1 تا110 بوده که قدمت آنها بیش از 30 سال است. هرگونه خرید و فروش قبر در بهشت زهرا ممنوع است، برخی اعلام کردند که ما قبر 500 میلیونی داریم که اصلاً اینطور نیست و از اساس این موضوع کذب است. هر کس یک قبر نجومی در بهشت زهرا معرفی می کند 4 برابر قیمت آن جایزه می گیرد.»

علی رغم ممنوعیت خرید و فروش قبر در بهشت زهرا، بررسی ها نشان داد که این افراد به روش های خاص دست به چنین اقداماتی می زنند. یکی از فروشندگان قبر گفت: «در قطعه 10 در طبقه سوم قبر را به قیمت 13 میلیون به فروش می‌رسد.»

این فروشنده نیز بر ممنوعیت خرید و فروش قبر تاکید داشت ولی از یکی از روش های معاملاتی قبر رونمایی کرد. وی در خصوص نقل و انتقال قبر گفت: «در بهشت‌زهرا نقل و انتقال ممنوع است ولی من داخل محضر به صورت رسمی قبر را به شما هدیه می‌کنم و به این ترتیب دیگر مشکلی وجود ندارد.»

یکی دیگر از فروشندگان قبر گفت:« قبر ما سه طبقه است اگر هر سه طبقه را بخواهید 400 میلیون تومان قیمت آن است البته بنده دلال نیستم از سر ناچاری قبرها را می‌فروشم.

به نظر می رسد سرمایه گذاری بر روی خانه آخرت در تهران به یک سرمایه گذاری کم ریسک تبدیل شده که واسطه ها و دلالان در این بین برای سودجویی قیمت ها را تعیین و بالا و پایین می کنند. وجود تقاضا در این بازار سیاه باعث شده تا عرضه نیز وجود داشته باشد و افزایش تقاضا منجر به بالا رفتن قیمت ها و دست باز واسطه ها برای تعیین نرخ قبر شود.
منبع: تیک نیوز
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین