کد خبر: ۳۸۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴
معاون اول دادستان کل کشور با انتقاد از بی تدبیری دولت در فروش سکه، گفت که کل کسانی که این سکه ها را خریدند کمتر از ۱۵۰ نفر هستند. البته قبلا هم گفته شده بود که تنها یک نفر ۳۸هزار قطعه سکه خریده است اما جالب تر از این آمار اعلام نشدن اسامی این خریداران است حتی دادستان هم اسم نمی برد.

به گزارش تجارت امروز حجت الاسلام محمد مصدق در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه کدهایی از سمت مسئولان قضائی برای شناسایی‌ افرادی که سکه ها را خریدند، دادند، آیا رویه پیش فروش سکه و ارز منافی و مخالف حقوق عامه بوده و آیا دادستانی کل به موضوع تعداد خرید سکه توسط برخی افراد خاص موردی ورود کرده است، اظهارداشت: دادستانی کل عضو شورای پول و ارز است، در خصوص‌ بازار سرمایه و پولی و بانکی در حال تصمیم گیری هستند. در خصوص بازار ارز ورود کردیم اما این به معنای اخلال در کار قانونگذاری نیست چرا که ما مکلف به ورود هستیم. بر اساس قانون اساسی، استیفای حقوق عامه است.

وی در خصوص رویه پیش فروش سکه و ارز، گفت: یک بی تدبیری ابتدا صورت گرفته است وقتی گفته می شود سکه از طریق بانک مرکزی مردم می‌توانند بخرند، در این نسبت به طور جدی قابل پیگیری هستیم چون کسانی که سکه خریدند تعدادشان کمتر از ۱۵۰ نفر است، به این قضیه ورود کردیم و قاطعانه پیگیر هستیم.

مصدق در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه گفته می شود یک سری نفوذی از وزارت صنعت و معدن باعث هک شدن سایت ثبت نام خودرو شدند، آیا دادستانی به این موضوع ورود کرده است، گفت: به این موضوع هم ورود کردیم و نماینده آحاد ۸۰ میلیون نفر هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین