کد خبر: ۳۸۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
ظاهرا اوضاع مالی کشور به جاهای باریک کشیده شده است که وزرا هم دستورات ریاضتی صادر می کنند چه این که پیشترها با وجود اعلام کسری بودجه و یا کاهش بودجه های عمرانی هیچ وقت به ذهن مدیران مملکت ما نرسیده بود که مثلا پاداش ها دیگر افزایش نیابد و یا از تکنولوژی ها برای کاهش مصرف برق و آب استفاده شود.
به گزارش تجارت امروز به نقل از خبرآنلاین؛ در این بخشنامه که به کلیه روسا و مدیران عامل سازمان ها، بیمه ها، بانک و شرکت های زیر مجموعه وزارت اقتصاد ابلاغ شده است، آنها، به عنوان مسئول حسن اجرای بخشنامه  معرفی شده اند که می بایست گزارش اجرای بخشنامه را به وزیر اقتصاد ارایه کنند.

بنا بر این گزارش، در بخشنامه ابلاغی وزیر اقتصاد آمده است: نظر به شرایط اقتصادی کشور و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و اجرای اوامر رییس جمهور، مقتضی است، برنامه کاهش هزینه های اداری و پشتیبانی را در آن دستگاه در دستور کار قرار داده و گزارش اقدامات بعمل آمده و نتایج حاصله را ارایه کنید.

بخشنامه وزیر اقتصاد، مدیریت بهینه انرژی و کاهش 30 درصدی هزینه های آب و برق در سال جاری (نسبت به سال گذشته)، ضمن بهره گیری از سیستم های نوین از جمله نصب دتکتور و سنسورهای روشنایی و سیستم های عملکرد اتوماتیک روی شیرهای آب، تنظیم بهینه درجه حرارت سیستم های گرمایشی و سرمایشی و استقرار برنامه زمانی مناسب برای سیستمهای روشنایی طی روز را به عنوان بخشی از اقدامات مهم در راستای تحقق دستورات رییس جمهور و صرفه جویی در مصرف انرژی مورد تاکید قرار داده است.

بنا بر این گزارش، کاهش 50 درصدی ماموریت های خارجی نسبت به سال گذشته، ممنوعیت تهیه بلیط هواپیما با درجه تجاری و بالاتر در کلیه رده های مدیریتی و اجرایی و عدم افزایش مبالغ پاداش تخصیصی در سال جاری (نسبت به مبلغ کل پاداش سال گذشته) از جمله موارد مورد تاکید در بخشنامه وزیر اقتصاد است.

بخشنامه وزیر اقتصاد در خاتمه خطاب به روسا و مدیران عامل سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه یادآور‌می‌شود: مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه به عهده جنابعالی بوده و چنانچه در موارد خاص، ترتیبات دیگری مد نظر باشد، ضروری است پس از هماهنگی با اینجانب اقدام شود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین