کد خبر: ۳۸۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
از همان اول هم به نظر می‌رسید استیضاح وزیر کار به دلیل ناراحتی نمایندگان از نحوه کار زیر دستان آقای وزیر بود. یک منبع آگاه به تلنگر اعلام کرد که دلیل اصلی استیضاح آقای ربیعی همراه نبودن معاونین و زیردستان ایشان با نمایندگان مجلس بود.

از همان اول هم به نظر می‌رسید استیضاح وزیر کار به دلیل ناراحتی نمایندگان از نحوه کار زیر دستان آقای وزیر بود. یک منبع آگاه به تلنگر اعلام کرد که دلیل اصلی استیضاح آقای ربیعی همراه نبودن معاونین و زیردستان ایشان با نمایندگان مجلس بود. 

به گزارش تلنگر؛با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، استیضاح ربیعی چندان به صلاح نبود. وزارت کار در مباحث اقتصادی بی تاثیر نیست، اما سه رأس مثلثی که بیشترین تاثیر را در اقتصاد دارند سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی هستند.

آقای ربیعی به این علت که وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی بود و شرکت های زیر مجموعه‌ ایشان یعنی شستا و تامین اجتماعی تحت نظرشان بود، می توانست تاثیرات مثبتی در اقتصاد داشته باشد، اما بحث اقتصادی بیشتر در سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی است.

کسی که به عنوان سرپرست وزارت خانه انتخاب می‌شود مثل وزیر نیست که همه کارها را پیگیری کند. آن سازمان تا مدتی حالت بلاتکلیفی دارد. هر چه مدت سرپرستی بیشتر باشد به ضرر جامعه است.

با توجه به دیدی که وزرای قبلی در رابطه با ناتوانی مجلس در استیضاح به دولت داشتند این استیضاح نشان داد که مجلس توانایی این اقدامات را دارد. اگر وضعیت به نسبت بهتر نشود نمایندگان در صدد استیضاح یکسری از وزرای دیگر هستند که می‌تواند گوشزدی برای دولت باشد تا خود را جمع کند.

مجلس در واقع به وظیفه‌ی خود عمل می‌کند. آنچه وظیفه ی مجلس است تذکر، طرح سؤال و استیضاح است. برنامه مجلس این است که مسئولینی در رأس باشند که بیشتر خدمت می‌کنند تا شرایط فعلی کشور بهبود یابد.

آقای ربیعی فرد خوب و پیگیری بود. گله‌مندی اصلی نمایندگان از معاونین و مشاوران و مسئولینی بود که زیر مجموعه ایشان بود نه شخص ایشان. شخص ایشان سالم و پیگیر بود و همچنین به نظر نمایندگان احترام می‌گذاشت اما علی رغم اینکه بارها به ایشان گوشزد شده که افراد دیگری را در پست‌های گفته شده قرار دهند؛ ایشان در بحث معاونین و مجموعه اش جابه‌جایی انجام نداد.

به عبارت دیگر کسی از مدیران را جابه‌جا نکرد و نتیجتاً نتوانست نظر نمایندگان را نسبت به مدیران قوی و همراه با نمایندگان جلب کند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین