کد خبر: ۳۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
بانک ها با اخذ مطالبات خود از مردم که دولت موظف به پرداخت آن است کلاهبرداری محرز کرده اند، با پیگیری های مستمری که انجام گردیده است مقرر شد برای رفع این مشکل رخ داده در دو مرحله تزریق اعتبار به میزان 52 هزار میلیارد و همچنین در مرحله بعد 20 هزار میلیارد به زودی پرداخت شود.

عملکرد بانک ها در حوزه نوسازی بافت فرسوده متاسفانه مقبول نبوده است؛ طبق قانون مصوب سال 93 پرداخت وام نوسازی با سود 9 درصد از سوی بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ شد اما متاسفانه با مشکلات ایجاد شده برای دولت در تامین سهم خود اکنون مردم با نرخ سود 18 درصدی اقساط این نوع تسهیلات را پرداخت می کنند.

به گزارش تجارت امروز؛ دولت باید برای نوسازی بافت فرسوده رقمی در حدود 72 هزار میلیارد تومان به بانک ها پرداخت می کرد که عدم تحقق مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

متاسفانه بانک ها در پی مشکلات  دولت در تامین منابع اقدام به اخذ تعهد از متقاضیان برای دریافت سهم دولت نیز شده اند،  این اقدام بانک ها تخلف بوده و دولت باید هر چه سریع تر با پرداخت سهم خود به این موضوع پایان دهد.

 اقساط تسهیلات نوسازی بافت فرسوده اکنون برای متقاضیان 18 درصد محاسبه می شود، بسیاری از متقاضیان توان پرداخت نداشته و بدهی های معوق در این راستا نیز شکل گرفته است.

بانک ها با اخذ مطالبات خود از مردم که دولت موظف به پرداخت آن است کلاهبرداری محرز کرده اند،  با پیگیری های مستمری که انجام گردیده است مقرر شد برای رفع این مشکل رخ داده در دو مرحله تزریق اعتبار به میزان 52 هزار میلیارد و همچنین در مرحله بعد 20 هزار میلیارد به زودی پرداخت شود.

تاکیدات رئیس جمهور بر ضرورت نوسازی بافت فرسوده یکی از راهگشاترین کلیدهای حل مشکل است؛ اما مردم نسبت به وعده های دولت بدبین شده از این رو در طرح بازآفرینی شهری نیز بعید است همکاری داشته باشند.

باید بدانیم تمرکز دولت بر نوسازی بافت فرسوده مشکلی از مردم حل نمی کند، زیرا این بافت فرسوده میزان قابل توجهی تولید مسکن نخواهد داشت.

در کشور به تولید سالی 800 تا یک میلیون مسکن نیاز است، دولت باید به سمت تولید مسکن حرکت کرده و از انفعال در این بخش دوری کند.

 آمار و ارقام ها در حوزه بافت فرسوده نوسازی شده هنوز در عمل مشهود نیست، دولت باید به سمت عملیاتی کردن وعده های خود حرکت کند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: