کد خبر: ۳۸۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
ک نوع میوه در میادین میوه و تره بار 6 تا 7 بار دست به دست می شود تا به دست مغازه دار برسد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در داخل پایانه میوه و تره‌بار یک محصول 5 تا 7 دست می‌چرخد تا به دست مغازه‌دار برسد ؛ یکی از عمده‌ترین دلایل گرانی میوه در درون مغازه این موضوع است. اما جالب ات بدانید با توجه به گرانی میوه به صورت غیر معمول ، تعداد شکایات این صنف کمتر از 1500 مورد در کل کشور بوده است.

به گزارش تلنگر؛، نیروهای سازمان تعزیرات حدود یک ماه در میادین میوه و تره بار مستقر بودند و به نحوه عرضه در میادین و خرده فروشی ها ایراداتی وارد دانستند.

متاسفانه یک نوع میوه در میادین میوه و تره بار 6 تا 7 بار دست به دست می شود تا به دست مغازه دار برسد.

در سطح عرضه هم مشکلاتی وجود دارد برای مثال میوه های بسته بندی شده در سوپرمارکت ها با 2 تا 3 برابر قیمت میوه در میادین تره بار عرضه می شود.

حجم کمی از پرونده ها در زمینه میوه و تره بار به سازمان تعزیرات ارجاع می شود، کمتر از 1500 پرونده از ابتدای امسال تا کنون در این زمینه در سراسر کشور به این سازمان ارجاع شد که در مقایسه با دیگر پرونده های صنفی، ناچیز است.

سازمان تعزیرات حکومتی کشور، سازمان ناظر نیست، این سازمان، مرجع رسیدگی کننده است و نظارت بر بازار بر عهده اتحادیه ها و اصناف و اداره کل صنعت، معدن و تجارت است که باید تخلفات را به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع دهند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین