کد خبر: ۳۸۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
جشنواره کسب و کار‌های فعال در حوزه سلامت دیجیتال سبب آشنایی سرمایه گذاران و کارآفرینان می‌شود، اظهار کرد: در این جشنواره فضایی فراهم شده است که برمبنای آن بخش خصوصی می‌تواند وارد شود و سرمایه گذاری کند.

با توجه به اهمیت موضوع سلامت دیجیتال در کشور و همچنین شناخت کسب و کار‌های فعال اقدام به برگزاری این جشنواره کرده‌ایم.

جشنواره کسب و کار‌های فعال در حوزه سلامت دیجیتال سبب آشنایی سرمایه گذاران و کارآفرینان می‌شود، اظهار کرد: در این جشنواره فضایی فراهم شده است که برمبنای آن بخش خصوصی می‌تواند وارد شود و سرمایه گذاری کند.

ای‌هلث یکی از زیر مجموعه‌های حوزه کسب و کار سلامت است، این حوزه سبب افزایش کسب و کار و اشتغالزایی برای جوانان می‌شود، زیرا به واسطه آن می‌توان از ظرفیت بالقوه جوانان استفاده کرد.

در این جشنواره بیش از ۵۰ تیم ثبت‌نام کرده‌اند گفت: این آزمون با همکاری وزارت بهداشت پیش می‌رود و تا کنون شرکت‌های دانش بنیان بسیاری در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی درباره محور‌های کلیدی جشنواره سلامت دیجیتال گفت: ساخت نرم‌افزار‌های مرتبط با سلامت بیمار، طراحی حسگر‌های تشخیص بیماری و خدمات آموزش و پرورش از جمله محور‌های اصلی این جشنواره است.

وجشنواره توالی‌یابی در همین خصوص برگزار شده است. این جشنواره یکی دیگر از برنامه‌ها در راستای حمایت از کارآفرینان است؛ توالی‌یابی به معنای استفاده از داده‌های ژنومیک است و تحلیل این داده‌ها تاثیر چشمگیری در زندگی افراد خواهد داشت.

فراخوان این جشنواره از اردیبهشت ماه شروع شده است و بیش از ۵۵ تیم در آن ثبت‌نام کرده‌اند که مرحله نهایی آن اواخر تابستان برگزار خواهد شد.

 برگزاری جشنواره کسب و کار حوزه سلامت و توالی‌یابی نشان از آن دارد که در معاونت به اکوسیستم سلامت توجه بسیاری می‌شود و راه برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از پیش هموار شده است و کسب و کار‌های شرکت کننده در این جشنواره‌ها می‌توانند از حمایت بخش خصوصی، شتاب دهنده‌های بخش خصوصی و پارک‌های علم و فناوری بهره‌مند شوند.

مطالب مرتبط
برچسب ها: نمایشگاه ، آی هلث ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین