کد خبر: ۳۸۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
عده ای سودجو به دنبال سوءاستفاده از این فرصت هستند و کالاها را در انبارها احتکار می کنند تا در فرصتی مناسب به قیمتی چند برابر بفروش رسانند.

مبارزه با احتکار در اولویت ویژه تعزیرات حکومتی است؛ با توجه به بحران پیش آمده بیشتر فعالیت خود را در خصوص نظارت و کنترل و بازرسی از انبارها متمرکز شده است.

در این میان عده ای سودجو به دنبال سوءاستفاده از این فرصت هستند و کالاها را در انبارها احتکار می کنند تا در فرصتی مناسب به قیمتی چند برابر بفروش رسانند.

اکثر کالاها قیمت مصوب دارند. اگرچه بسیاری از کالاها گران شده اما با تلاش تعزیرات حکومتی و سازمان های نظارتی این افزایش قیمت، سیر صعودی نداشته است.

با نظارت تعزیرات حکومتی، پلیس آگاهی و بازرسان صنعت و معدن در راستای کنترل بازار و جلوگیری از گرانی کالا و برخورد با افراد سو جو که اقدام به احتکار می کنند در تلاش هستند.

کشف پوشک های احتکار شده بر اساس گزارش های مردمی انجام شد که در نهایت انبار پلمپ، کالا ضبط و پرونده درحال طی مراحل قانونی و سپس اعمال قانون است.

پس از صدور رای پرونده های احتکار کشف شده این کالاها در شبکه های عرضه بازار با قیمت مصوب بین مردم توزیع می شود و این گامی در راستای جریمه فرد خاطی است.

شاید بد نباشد سازمان تعزیرات حکومتی برای ادب کردن محتکران اجناس را در یک نماییشگاه عمومی با نرخی مشخص به مردم عرضه کند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین