کد خبر: ۳۸۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
گزارش های دولتی آمریکا نشان می دهد که نابرابری در درآمد خانوارهای سفیدپوست و سیاهپوست آمریکایی در سال 2017 افزایش یافته است.

به گزارش تجات امروز، گزارش سالانه اداره آمار دولت آمریکا نشان می دهد که با وجود رشد میانگین درآمد خانوارهای آمریکا در سال 2017، شکاف میان درآمد خانوارهای سفیدپوست و سیاهپوست افزایش داشته است.

براساس این گزارش، درآمد خانوارهای سفیدپوست و اسپانیایی تبارهای آمریکا در سال 2017 به ترتیب 2.6 و 3.7 درصد رشد داشته، اما در همین حال، خانوارهای آفریقایی-آمریکایی با کاهش 0.2 درصدی درآمد مواجه بوده اند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که 12.3 آمریکایی ها در فقر زندگی می کنند و 28.5 میلیون نفر از مردم این کشور فاقد پوشش بیمه ای هستند.

آمار سال 2016 اداره آمار آمریکا حاکی از آن است بیش از 40 میلیون نفر از مردم این کشور را آفریقایی تبارها تشکیل می دهند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین