کد خبر: ۳۸۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
موج تازه رکوردشکنی قیمت ها در معاملات ارز و طلا از دیروز همزمان با خاتمه عزادارای دهه اول محرم در بازارتهران و آغاز فعالیت کسبه بازار به راه افتاد.
موج تازه رکوردشکنی قیمت ها در معاملات ارز و طلا از دیروز همزمان با خاتمه عزادارای دهه اول محرم در بازارتهران و آغاز فعالیت کسبه بازار به راه افتاد.

به گزارش تجارت امروز، بازار طلافروشان تهران که به مناسبت سوگواری دهه اول محرم از هفته پیش تعطیل شده بود، دیروز کار خود را با جهش قابل ملاحظه در قیمت مصنوعات زرین آغاز کرد.

در بازار خرید و فروش ارز هم قیمت انواع اسعار صعودی بود به گونه ای که هر دلار آمریکا با ۵۰۰ تومان افزایش نسبت به معاملات قبلی و ثبت رکوردی جدید، ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته شد. صرافان هم در قالب شبکه نیما هر دلار آمریکا را ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه کردند که نسبت به معاملات قبلی ۳۵۰ تومان گرانتر است.

هر یورواتحادیه اروپایی هم در معاملات دیروز با ۴۰۰ تومان افزایش نسبت به رقم قبلی، ۱۷ هزار و ۳۵۰ به فروش رسید که بالاترین رکورد ثبت شده برای این نوع ارز در معاملات داخلی محسوب می شود.از سوی دیگر بهای پوند انگلستان در بازار برای نخستین بار به رکورد ۱۹ هزار و ۳۰۰ تومان دست یافت.

به تبع این جهش قیمت در بازار ارز، بهای طلا هم رکورد تاریخ معاملات خود را شکست، به گونه ای که هر گرم طلای ۱۸ عیار(بدون مزدساخت)با ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش نسبت به قبل ۴۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد. طلای ۲۴ عیار هم در هر گرم ۱۸ هزارو ۲۰۰ تومان گران شد و به ۵۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

بازار مسکوک زرین هم از گرمای معاملات دیروز بی بهره نبود و هر قطعه سکه طلا(طرح جدید) با پشت سرگذاشتن رکورد تاریخ معاملات خود، ۴ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان به فروش رسید. این رکورد شکنی نرخ ها در سایر مقاطع سکه باعث شد تا هر قطعه سکه طلا(طرح قدیم) به ۴ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان، هر قطعه نیم سکه طلا ۲ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان، هر قطعه ربع سکه طلا یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۵۲ هزار تومان فروخته شود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین