کد خبر: ۳۸۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
اجاره‌بهای متعارف هر مترمربع آپارتمان مسکونی در منطقه یک تهران بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است که این رقم بر اساس موقعیت قرارگیری ملک، سن بنا و امکانات آپارتمان متغیر است.

به گزارش تجارت امروز ؛ اگرچه پس از پایان یافتن تابستان روال بازار ملک، کاهش تقاضا برای نقل و انتقال ملکی چه در بازار خرید و چه در بازار اجاره‌بها است، اما در تهران به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر کشور دست‌کم در بازار املاک اجاری «رکود مطلق» در هیچ‌یک از فصل‌های سال رخ نمی‌دهد و همواره هم در طرف عرضه متقاضی به اجاره سپردن املاک مسکونی وجود دارد و هم در طرف تقاضا در تمام فصل‌های سال به مشاوران املاک مراجعه می‌شود. در بازار آپارتمان‌های اجاری منطقه یک نیز چنین وضعیتی حاکم است و در روزهای اخیر تعداد زیادی واحد مسکونی نزد بنگاه‌های املاک فایل شده است. اجاره‌بهای پیشنهادی این آپارتمان‌ها اغلب با همان عرف بازارگرمی تابستان اعلام شده، اما مشاوران املاک می‌گویند تب بازار اجاره تحت تاثیر کاهش تقاضا خوابیده و در نتیجه اغلب کسانی که قصدشان برای اجاره دادن ملک جدی است، ناگزیر هستند با قدری تعدیل در بهای پیشنهادی، قرارداد اجاره را منعقد کنند. البته در منطقه یک عرف اجاره‌بها به حدی بالا است که حتی اگر این رقم تعدیل شود، باز هم موجر به لحاظ اقتصادی آن‌قدر منتفع می‌شود که میل به اجاره دادن ملک خود را داشته باشد و برای رسیدن دوباره فصل رونق بازار اجاره صبر نکند.  به‌عنوان مثال اجاره‌بهای نهایی آپارتمان 70 مترمربعی 12 ساله با امکاناتی همچون انباری و آسانسور، مترمربعی 2 میلیون و 400 هزار تومان تعریف شده و به این ترتیب رهن کامل این آپارتمان برای مدت یک سال 165 میلیون تومان اعلام شده است. البته موجر این رقم را با فرمول «یک میلیون تومان ودیعه معادل 30 هزار تومان اجاره ماهانه» به رهن 100 میلیون تومانی و اجاره ماهانه 2 میلیون تومانی تبدیل کرده است.

عرف اجاره‌بها در منطقه یک همین حدود است، اما در عین حال آپارتمان‌های لوکس در محله‌های لوکس این منطقه بعضا با ودیعه مترمربعی 3 میلیون و 500 هزار تومانی نیز عرضه شده‌اند.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین