کد خبر: ۳۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
بسته حمایتی دولت همزمان با افزایش نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم از سوی دولت برای تامین سبد غذایی خانوار مطرح شد، ولی هنوز نحوه و زمان اجرایی شدن آن مشخص نیست.

به گزارش تجارت امروز ؛ به نقل از خبرگزاری میزان، روند افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر موجب کاهش قدرت خرید مردم به خصوص اقشار کم درآمد جامعه برای تامین مایحتاج سبد خانوار موجب شد تا طرح توزیع بسته‌های حمایتی در میان اقشار کم درآمد کلید بخورد.

در این طرح که هنوز نحوه و زمان اجرایی شدن آن مشخص نیست مقرر شده خانوار‌هایی که درآمد کمتر از ۳ میلیون تومان دارند،  این خانوار‌ها بر اساس اطلاعات برآورد شده ۹ تا ۱۰ میلیون نفر هستند که با در نظر گرفتن بُعد خانوار ۳.۲ نفر حدود ۳۰ میلیون نفر را دربرمی‌گیرد.

در این میان به طور متوسط صد هزار تومان برای خانوار در مقاطع مختلف در نظر گرفته خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که در قالب کارت خرید نقدی و احتمالاً ۲ تا ۵ بسته معیشتی در نظر گرفته شود.

نحوه شناسایی این افراد به ترتیبی است که افراد با بانک‌های اطلاعاتی غربالگری شده تا بتوان خانوار‌ها را شناسایی کرد و برای این منظور متوسط درآمد خانوار طی یک تا دو سال گذشته بررسی و در مورد آن‌ها تصمیم گیری می‌شود.

براساس این گزارش خبر‌هایی از توزیع سبد کالایی در میان خانوار‌های شهرستانی تحت پوشش سازمان حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی شنیده می‌شود، ولی هنوز خبری از زمان و نحوه اجرایی این بسته در تهران نیست و باید منتظر مشخص شدن جزئیات آن باشیم.

 

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: