کد خبر: ۳۸۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
همزمان با رشد بی سابقه شاخص بورس و در آستانه ورود شاخص بورس به کانال 200 هزار واحدی، مدیر عامل شرکت بورس تهران تغییر کرد و علی صحرایی سکان هدایت بورس را در اختیار گرفت.
به گزارش تجارت امروز ؛ با تصمیم هیات مدیره جدید شرکت بورس اوراق بهادار تهران، علی صحرایی به عنوان مدیرعامل جدید بورس تهران جانشین حسن قالیباف اصل شد.
حسن قالیباف اصل پس از یک دهه، حضور به عنوان مدیرعامل تالار شیشه ای، مسند خود را به علی صحرایی واگذار کرد.
علی صحرایی مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه صنعت نفت و کارشناسی ارشد را از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ کرده است. 
وی دارای مدرک دکترای حرفه ای عالی مدیریت کسب و کار با گرایش حسابداری(DBA) است.
صحرایی در مرداد 77 در سازمان کارگزاران بورس در سمت کارشناسی مدیریت بررسی سهام و طرح ها و اردیبهشت 81 در سمت کارشناس مسئول بازرسی و بازار قرار گرفت. پس از آن در مرداد 83 در سمت کارشناس مسئول عملیات و نظارت بر بازار حضور یافت.
پس از تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار و شکل گیری ساختار جدید بازار سرمایه، در اسفند 85 با سمت مدیر بازار به فعالیت خود در بورس تهران ادامه داد. سپس از آذر90 تاکنون معاونت بازار را برعهده داشته است.
وی همچنین از خرداد 95 به عضویت هیات مدیره فرابورس در آمده است.
پیش از این، حسن قالیباف اصل مسوولیت مدیرعاملی بورس تهران را بر عهده داشت که در این مدت، بورس توانست رشد قابل توجهی را به ثبت برساند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین