کد خبر: ۳۸۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
رئیس کمیته حمل و نقل مجلس از کاهش قیمت بلیط هواپیما طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش تجارت امروز ؛ به نقل از خانه  ملت ،شادمهر کاظم زاده با اشاره تأثیرگذاری نرخ ارز بر افزایش یا کاهش قیمت بلیطپروازهای هوایی، گفت: مسئولان سازمان هواپیمایی بارها اعلام کرده اند که 55 درصد از قیمت بلیط هواپیما مربوط به نرخ ارز است، از این رو وضعیت ارز نقش مستقیمی در نرخ تمام شده بلیط دارد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در چند ماه اخیر شاهد افزایش چشمگیر نرخ بلیط هواپیما بودیم که این مسئله موجب اعتراض مسافران و کاهش مسافرت های هوایی شد، البته مسئولان سازمان هواپیمایی بارها در نشست کمیسیون عمران مجلس اعلام کردند که نرخ بلیط هواپیما در مهر ماه کاهش می یابد اما این مسئله اتفاق رخ نداد.

کاظم زاده از کاهش قیمت بلیط پروازهای هوایی داخلی و خارجی در روزهای آتی خبر داد و گفت: با توجه به کاهش نرخ ارز به ویژه دلار در کشور، در روزهای آتی قطعا باید شاهد کاهش قیمتها باشیم.

وی ادامه داد: به طور حتم به هر میزانی که نرخ ارز کاهش یابد، نرخ بلیط پروازهای هوایی نیز باید کم شود.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس تصریح کرد: قطعا اگر شرکت های هواپیمایی نسبت به تعدیل و کاهش نرخ بلیط‌های هواپیما اقدام نکنند؛ این مسئله به صورت ویژه در کمیسیون عمران مجلس مورد پیگیری قرار خواهد گرفت، زیرا این شرکت ها مکلف به کاهش قیمت ها هستند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه های کشور 25 تیر 98
دلار در آستانه سقوط به کانال ۱۱ هزار تومان، آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل، آقای نامرئی زعفران! انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان، آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران، وعده رئیسی برای برخورد با خودروسازان بدعهد، ترس از دیپلماسی نرم ظریف، رشوه بگیران میلیاردی در وزارت صمت، رصد درآمد پزشکان، دیدار دو ساعته پوتین و سلیمانی و گزارش‌هایی درباره انتخابات شورایاری، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین