کد خبر: ۳۸۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
یک موسسه اطلاعات خطوط کشتیرانی اعلام کرد: هندی‌ها واردات نفت از امریکا را کاهش داده و به سمت خرید نفت از ایران روی آوردند.
به گزارش تجارت امروز ؛ به نقل از تایمز آو ایندیا، در حالی که حدود یک ماه تا آغاز اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران زمان باقی است خریداران نفت هندی واردات نفت از آمریکا را کاهش داده و به سمت خرید نفت از ایران روی آوردند. 

موسسه کپلر که در زمینه اطلاعات خطوط کشتیرانی و بارگیری‌های نفتی فعالیت می‌کند اعلام کرده است که ماه گذشته میلادی صادرات نفت آمریکا به هند ۷۵ درصد سقوط کرده و به تنها به ۸۴ هزار بشکه در روز رسیده است. این در حالی است که آمریکا در ماه ژوئن روزانه ۳۴۷ هزار بشکه نفت به هند صادر کرده است. 

به طور کلی هند ۱۲ درصد از نفت مورد نیاز خود را در ماه ژوئن از امریکا وارد کرد، اما ماه گذشته خریداران نفت هندی با ۱۱۱ هزار بشکه افزایش نسبت به آگوست روزانه ۵۰۲ هزار بشکه نفت از ایران وارد کردند که بخش قابل توجهی از کاهش نفت از آمریکا از محل افزایش واردات نفت از ایران جبران شد. 

بنا به گزارش سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در یک هفته پایانی ماه سپتامبر صادرات نفت این کشور ۹۱۷ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به ۱.۷ میلیون بشکه در روز رسیده است. اصلی‌ترین دلیل کاهش صادرات نفت آمریکا تقویت دلار در بازار جهانی ارز و کاهش جذابیت نفت آمریکا در بازار بوده است. 

علی‌رغم آنکه هند یکی از واردکنندگان اصلی نفت آمریکا در آسیا محسوب می‌شود، اما این کشور همچنان دومین واردکننده نفت ایران محسوب می‌شود. هفته گذشته صادرات نفت آمریکا به بازار‌های آسیایی ۷۳ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۴۲۷ هزار بشکه رسید. صادرات امریکا به اروپا نیز ۱۰۲ هزار بشکه افت کرد و به ۵۴۳ هزار بشکه در روز رسید. 

این در حالی است که صادرات نفت ایران به چین با ۲۹ هزار بشکه در روز افزایش در این مدت به ۶۲۰ هزار بشکه رشد کرد. به دلیل اختلاف تجاری با آمریکا چین واردات نفت از این کشور را کاهش داده است.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: