کد خبر: ۳۸۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
از دولت های نهم و دهم بیش از 60 هزار پروژه و طرح نیمه تمام با پنح الی 80 درصد پیشرفت به ارث مانده که همه ساله هزینه های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می‌کنند.
در شورای عالی اقتصاد سران سه قوه تصمیماتی خوبی در ارتباط با نرخ ارز و تضامین بابت صادرات اتخاذ شده که به زودی به آگاهی مردم و فعالان اقتصادی خواهد رسید.

خبرهای دریافتی  پایگاه خبری تجارت امروز؛ از به جمع بندی رسیدن برای تک نرخی کردن ارز به شکل بازار آزاد در این جلسات خبر داده است.

در ارتباط با رویکرد دولت برای واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی نیز مقرر شده این پروژه ها با حداقل قیمت و توجیه اقتصادی به بخش خصوصی واگذار شود.

از دولت های نهم و دهم بیش از 60 هزار پروژه و طرح نیمه تمام با پنح الی 80 درصد پیشرفت به ارث مانده که همه ساله هزینه های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می‌کنند.

در ارتباط با بودجه سال 98 با توجه به شرایط کشور سناریوهای مختلفی از  جمله  اولویت بندی پروژه‎ها، شفاف ‎سازی فضای کسب و کار، حذف قوانین زاید و افزایش صادرات غیر نفتی مطرح شده و در جهت تغییر و اصلاح بخشنامه ‎ها اقدامات خوبی صورت گرفته است .
تعیین تکلیف اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی و سررسید پرداخت این اسناد از دیگر تصمیمات دولت در راستای حل مشکلات اقتصادی و کسب و کار است. البته تولیدکنندگان به واسطه آنکه نمی‌توانند اسناد خزانه را در بانک‌ها به صورت تهاتر و یا تضمین به جریان بیاندازند به مشکلاتی در خصوص عدم نقدینگی برخورد کرده‌اند.

تحولات و رویکردهای مالی و ارزی و نیز راهکارهای برون رفت از مشکلات موجود در امر صادرات و واردات یکی از راهکارهای برون رفت از بن‌بست اقتصادی است و ضرورت شفاف‌سازی درباره دریافت کنندگان ارز چهار هزار و 200 تومانی در این میان بسیار زیاد است.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه های کشور 25 تیر 98
دلار در آستانه سقوط به کانال ۱۱ هزار تومان، آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل، آقای نامرئی زعفران! انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان، آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران، وعده رئیسی برای برخورد با خودروسازان بدعهد، ترس از دیپلماسی نرم ظریف، رشوه بگیران میلیاردی در وزارت صمت، رصد درآمد پزشکان، دیدار دو ساعته پوتین و سلیمانی و گزارش‌هایی درباره انتخابات شورایاری، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین