کد خبر: ۳۸۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
برخورد دو کشتی بزرگ تونس و قبرس در دریای مدیترانه باعث ایجاد آلودگی به شعاع ۴ کیلومتر شد.
به گزارش تجارت امروز ؛ دو کشتی بزرگ از تونس و قبرس در دریای مدیترانه نزدیک استان کورسیدای فرانسه با یکدیگر برخورد کردند. برخورد این کشتی‌ها باعث ایجاد آلودگی به شعاع چهار کیلومتر شده است.

فرانسه و ایتالیا به سرعت برای جلوگیری از گسترش آلودگی کشتی‌های کمکی خود را به این منطقه اعزام کردند. آلودگی ایجادشده ناشی از سوخت دو کشتی ارزیابی شده است. این دو کشتی در ساعت ۷:۳۰ به وقت محلی در ۳۰ کیلومتری ساحل با یکدیگر برخورد کردند. در این برخورد تاکنون کسی آسیب ندیده است، اما به دو کشتی آسیب جدی وارد شده است. در یکی از این کشتی‌ها حفره‌ای به قطر چندین متر ایجاد شده است. 

بنا به بیانیه منتشرشده از سوی مقامات کشتیرانی محلی آلودگی ایجادشده که طول آن ۴ کیلومتر است و در حال گسترش به سمت سواحل فرانسه و ایتالیاست به احتمال زیاد سوخت کشتی قبرسی به نام ویرجینا است که از منبع سوخت آن نشت کرده است.
به نظر می‌رسد سرعت کشتی تونسی بیشتر از آن بوده است که این کشتی بتواند در زمان برخورد برای جلوگیری از آن اقدامی انجام دهد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
آئودی ای-ترون بر روی یک پلتفرم الکتریکی جدید
در این خودرو از دو موتور الکتریکی در قسمت عقب و جلوی خودرو استفاده شده تا کلیه چرخ‌ها به صورت محرک باشند و خودرو از قابلیت سامانه چهارچرخ محرک بهره‌مند گردد.
پربحث ترین