کد خبر: ۳۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
از‌این‌رو پیرو درخواست های متعدد اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق اصناف استان تهران و صادرکنندگان استان های مختلف به منظور ایجاد فرصت کافی برای آمادگی حضور و ثبت نام، زمان برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران به تعویق افتاد.

به گزارش خبری تجارت امروز ؛ به نقل ایران اکسپرو، بخش قابل توجهی از نمایشگاه های مطرح در حوزه صادرات پس از گذشت روز ملی صادرات ( 29 مهرماه) برگزار می‌شود و نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران هم به علت نقش استراتژیکی که در توسعه تجارت کشور ایفا می کند هر ساله در فصل پاییز فعالیت خود را آغاز می کند اما در سال جاری به علت استقبال بسیار گسترده مشارکت کننده های خارجی و داخلی با تاخیر برگزار می شود.

از‌این‌رو  پیرو درخواست های متعدد اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق اصناف استان تهران و صادرکنندگان استان های مختلف به منظور ایجاد فرصت کافی برای آمادگی حضور و ثبت نام، زمان برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران به تعویق افتاد.

بنا بر این گزارش، برپایی نمایشگاه  توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو 2018 ) به 22 الی 25 آذرماه سال جاری موکول شد.

درهشتمین جلسه شورای سیاست گذاری مصوب شد تا هماهنگی های لازم در خصوص تغییر زمان برگزاری این رویداد با وزارت امور خارجه، وزارت صنعت-معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت ایران و استانداری تهران (کارگروه صادرات استان) انجام شود تا در نهایت فرصت بیشتری برای ثبت نام و آمادگی بیشتر صادرکنندگان به وجود آید.

بخش زیادی از فعالانی که خواهان حضور در نمایشگاه هستند با جا به جا شدن زمان برگزاری این رویداد موافقند چراکه در این صورت زمان کافی برای محیا سازی فضای مطلوب تر و فراهم سازی زمینه های لازم برای استفاده هرچه بیشتر از نمایشگاه را دارند.

بخشی از فعالان بخش خصوصی نیز که تمام توان خود را برای پیوستن به نمایشگاه تجمیع کرده بودند  به تعویق افتادن زمان نمایشگاه را امری معمول و ملموس عرف در این صنعت دانسته و برنامه ریزی های خود را بر مبنای زمان اعلامی از سوی ستاد برگزاری ایران اکسپو، تغییر دادند.

مکان و مدت تخصیص یافته برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران با زمان های اعلامی اولیه تفاوتی نداشته است. بنابراین مطابق استاندارد  نمایشگاه های تخصصی صادرات این رویداد به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه شهرآفتاب برگزار خواهد شد.

 لازم به ذکر است؛ برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه رایزنی وهماهنگی های لازم با مراکزی همچون وزارت خارجه، سفارت‌خانه ایران در کشور های خارجی و یا نمایندگی سفارت های خارجی در تهران، وزارت صنعت- معدن و تجارت و ... دیگرانجام شده است.

در خاتمه باید گفت با برنامه ریزی های انجام شده و زمینه سازی های صورت گرفته برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو۲۰۱۸)، بدون شک امسال شاهد برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد ملی در جهت حمایت از کالای ایرانی خواهیم بود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: