کد خبر: ۳۹۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶

کلمهی سیلوانا یا سیلوانه کلمهای است که ریشهی ایتالیایی دارد و به مکانی از بهشت گفته میشود و در لغت هم به معنی جنگل و بیشهی سبز است. این شهر در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در فاصلهی ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان ارومیه و در دامنهی ارتفاعات بلند مشرف بر خط مرزی ایران و ترکیه و در قسمت میانی آن واقع شده است.سلیوانا بهشت پنهان غرب

سیلوانه از شرق به شهر ارومیه و با دهستان باراندوز در روضه چای از توابع بخش مرکزی ارومیه و از غرب با شهر شمزینان ترکیه و از شمال با شهر سرو و دهستان برادوست از بخش صومای برادوست و از سمت جنوب در داخل کشور با منطقه دشتبیل شهرستان اشنویه و نیز با منطقه خاکورک کردستان عراق همسایه است.

سلیوانا بهشت پنهان غرب

در دنیا 19 منطقه وجود دارد که دارای اکسیژن خالص هستند و یکی از این 19 منطقه، دریاچه سیلوانا ارومیه است که همانطور که گفته شد در استان آذربایجان غربی قرار دارد.‌ زبان گفتگوی مردم اهالی سیلوانا کردی است و مردمش عموما مذهب شافعی دارند. شغل مردمان این منطقه صنایع دستی ای از قبیل گلیم و جاجیم و پوشاکی ساده می باشد و همچنین محصولات لبنی و محصولات دامی هم تولید میکنند. نفس کشیدن در اکسیژن خالص باید احساس فوقالعادهای داشته باشد. آیا شما تا به حال به سیلوانه سفر کردهاید؟ اگر نه، توصیه میشود که هرچه سریعتر برنامهای برای سفر به این منطقهی زیبا و بکر و با هدف حفظ محیط زیست این منطقه داشته باشید تا از تنفس در این هوای بینظیر لذت ببرید.

سلیوانا بهشت پنهان غرب

سلیوانا بهشت پنهان غرب

سلیوانا بهشت پنهان غرب

سلیوانا بهشت پنهان غرب

سلیوانا بهشت پنهان غرب


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین