کد خبر: ۳۹۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
تولید و بازار مصرف هر دو باید در کنار هم مورد نظارت و توجه باشد و بی تفاوتی مسئولان نسبت به هرج و مرج و بی نظمی بازار قابل قبول نیست.

علی‌رغم ابلاغیه‌ها و مصوبات فراوان در جلسات، بانک ها سهم اندکی در رونق بازار تولید و کسب و کار دارند.

‌به گزارش‌  تجارت امروز؛ حضور بخش خصوصی در جلسات پیگیری مسئولان می‌تواند منجر به تصمیمات صحیح در روند تسهیل موانع تولید شود.

اخیرا نشستی با حضور استانداران و مسئولان استان‌ها و وزیران و مدیر بانک مرکزی کشور برگزار و مباحث خوبی در رفع مشکلات بانکی مصوب شد که به زودی ابلاغ می‌شود.

علی‌رغم ابلاغیه ها و مصوبات فراوان در جلسات، بانک‌های قم سهم اندکی در رونق بازار تولید و کسب و کار دارند. از ابتدای سال جاری تاکنون تنها 15 درصد از منابع بانکی در جهت رونق بازار تولید جذب شده است که نشان دهنده وجود برخی از موانع جدی در مسیر دریافت تسهیلات است.

منابع بانکی می تواند راهگشای رونق تولید و اشتغال باشد اما گاهی دستورالعمل های بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات در بانک ها وتو می شود.

البته برخی از بانک ها واقعا ایثار می کنند و در برابر قوانین دست و پاگیر انعطاف دارند و به همراهی تولید در بازار فعلی می آیند.

باید در نظام بانکی و سیستم پرداخت تسهیلات و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی اصلاحات جدی صورت بگیرد.

با همراهی و مساعدت بانک ها باید تا 4 ماه آینده 900 میلیارد تومان ویژه برای پرداخت تسهیلات رونق تولید توسط سرمایه گذاران و کارآفرینان جدب شود.

برخی از تولیدکنندگان مشکلاتی در رابطه با ارز و پیمان سپاری ارز داشته اند که به مسئولان بانک مرکزی ارائه شد و امیدواریم در این باره نیز مشکلات رفع شود.

رئیس بانک مرکزی نیز دلایل قابل قبولی در زمینه پیمان سپاری ارزی داشتند که می تواند راهگشا باشد.

تولید و بازار مصرف هر دو باید در کنار هم مورد نظارت و توجه باشد و بی تفاوتی مسئولان نسبت به هرج و مرج و بی نظمی بازار قابل قبول نیست.

قیمت تولید نیز باید بر اساس آنالیز هزینه ها باشد و نمی توان با افزایش خودسرانه قیمت ها به مردم فشار مالی تحمیل کرد.

برخی از واحدها با گرفتاری هایی از جمله عدم پرداخت قبوض مواجه اند که در این ارتباط مسئولی حق قطع خدمات بدون تائید کارگروه را ندارد.

کارگروه نیز اجازه قطع خدمات آب و برق و گاز واحدی را می دهد که بدون دلیل این مبالغ را پرداخت نمی کند و با مشکلات مالی در پرداخت هزینه ها مواجه نیست.

شرایط حمل ریلی فراهم است دستگاههای ذی ربط نیز هماهنگی بیشتری در توسعه حمل و نقل ریلی داشته باشند تا با نظارت بیشتر مشکلی در تامین مواد اولیه پیش نیاید.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین