کد خبر: ۳۹۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
چین به شدت از عربستان در حرکت به سوی تنوع اقتصادی و اصلاح اجتماعی حمایت می کند و در مورد مسائل مهم مورد علاقه دو طرف همچنان کنار عربستان می ماند

به گزارش تجارت امروز ؛ رئیس جمهور چین در سخنانی  گفت: ثبات در عربستان سعودی اساس موفقیت و پیشرفت در خلیج فارس است و رئیس جمهوری چین به ولیعهد سعودی محمد بن سلمان گفت که کشورش به شدت از ریاض برای رسیدن به تنوع اقتصادی و اصلاح اجتماعی حمایت می کند .
وی در جلسه ای در بوینس آیرس، میزبان اجلاس جی 20 متشکل از کشورهای صنعتی در روز جمعه گفت این کشور همواره اهمیت زیادی برای روابطش با عربستان قائل بوده است .
وی اظهارداشت:« چین به شدت از عربستان در حرکت به سوی تنوع اقتصادی و اصلاح اجتماعی حمایت می کند و در مورد مسائل مهم مورد علاقه دو طرف همچنان کنار عربستان می ماند» .
آژانس خبری عربستان در اولین ساعات روز شنبه گزارش داد که بن سلمان و زی در مورد همکاری بین دو کشور و هماهنگ کردن دورنمای 2030 عربستان با طرح ابتکاری جاده و کمربند چین و همچنین عرضه انرژی عربستان به چین و سرمایه‌گذاری‌های دو طرف مذاکره کردند .
چین و عربستان روابط نزدیکی در زمینه انرژی دارند .
قرار است عربستان سهم بازار خود را در چین برای اولین بار از سال 2012 افزایش دهد، چون تقاضای پالایشگاه‌های جدید چین افزایش یافته است. این کار آن را در مقابله با روسیه به عنوان بزرگترین عرضه کننده نفت و بزرگترین خریدار نفت دنیا قرار می دهد .
عربستان سعودی بزرگترین صادر کننده نفت جهان پس از اینکه در دو سال گذشته تاسیس پالایشگاه های خصوصی «تیپات» در چین و احداث یک خط لوله جدید، تقاضای نفت روسیه را افزایش داد، از این کشور در فروش نفت به چین عقب ماند .
چین همچنین روابط خوبی با ایران، رقیب منطقه‌ای عربستان دارد و باید تعادلی میان روابط با تهران و ریاض ایجاد کند .

انتهای پیام/124

مطالب مرتبط
برچسب ها: چین ، عربستان ، جی 20 ، بوینس آیرس
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین