کد خبر: ۳۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
معتمدیان با اشاره به تاثیر بازارچه مرزی میل ۷۳ مرزی شهرستان درمیان بر اقتصاد و معیشت مرزنشینان و اهالی آن منطقه، گفت: به دنبال راه اندازی مجدد این بازارچه از طریق رایزنی با کشور دوست و همسایه افغانستان هستیم.

به گزارش تجارت امروز ؛ «محمد صادق معتمدیان» جمعه (23 آذر) در جریان بازدید از بازارچه میل 73 مرزی خراسان جنوبی با بیان اینکه مرز میل 73 در گذشته یکی از بازارچه های بسیار فعال استان بوده است، اظهار داشت: در سال 72 براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران این بازارچه شروع بکار کرده است و زیرساخت های بسیار خوبی در زمینی به مساحت 6 هکتار و بیش از 500 متر زیربنا ایجاد شده و تمام زیرساخت های مورد نیاز اداری و انبارها و مخازن سوخت راه اندازی شده است.

 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بازارچه میل 73 در سال 83 و 84 هم یکی از فعال ترین بازارچه‌ها در زمینه صادرات در سطح کشور بوده است، گفت: متاسفانه از سال 93 شاهد تعطیلی این بازارچه بودیم.

 

وی با بیان اینکه این بازارچه در راستای تامین معشیت مردم و فعال سازی حوزه اقتصادی و تجاری مرزنشینان و براساس مصوبه دولت و مجلس فعالیت خود را از سال 72 شروع کرده بود که در چند سال اخیر خللی ایجاد شده است، افزود: بدنبال این هستیم که با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی با کشور دوست و برادرمان افغانستان رایزنی کنیم که این مرز از طریق رسمی فعال شود و فعالیت های خود را ادامه دهد.

 

معتمدیان کارخانه سیمان باقران با محوریت صادرات سیمان برای افغانستان را یکی از ظرفیت های بالا برای بازارچه میل 73 دانست و اظهارداشت: به دنبال فعالیت مجدد بازارچه و افزایش صادرات سیمان به افغانستان از طریق رایزنی با افغانستان هستیم تا مرزنشینان و تجار کشور افغانستان هم از این ظرفیت بازارچه مرزی بهره مند شوند.

 

وی افزود: با توجه به سرمایه گذاری که ما میل 73 انجام دادیم به دنبال افزایش میزان تولید سیمان کارخانه سیمان باقران و ایجاد بازارهای جدید برای صادرات این محصول هستیم، چراکه مشتری های زیادی در منطقه خواهان سیمان باقران هستند.

 

بازارچه میل مرزی 73 خراسان جنوبی در سال های قبل از 93 که فعالیت خوبی در زمینه صادرات کالا داشته، یکی از گمرکات فعال کشور محسوب می شده است که اشتغال خوبی را برای مرزنشینان منطقه به همراه داشته است و به گفته اهالی منطقه بازگشایی مجدد این بازارچه می تواند امید را به مرزنشینان بازگرداند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین