کد خبر: ۳۹۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
سرانه مصرف فردی و معیار قدرت خرید در سال ۲۰۱۷ میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بین ۵۴ درصد تا ۱۳۲ درصد نسبت به میانگین اتحادیه اروپا متغیر بوده است.

به گزارش تجارت امروز؛ مصرف سرانه واقعی (Actual Individual Consumption)، شامل سنجش رفاه مادی خانواده‌ها می‌شود.سرانه مصرف و شاخص قدرت خرید در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مختلف گزارش‌شده؛ از ۵۴ درصد در بلغارستان تا ۱۳۲ درصد در لوکزامبورگ. این اطلاعات که توسط اداره آمار اتحادیه اروپا منتشرشده بر پایه سنجش داده‌های پارامترهای قدرت خرید و آخرین شاخص تولید ناخالص داخلی و آمار جمعیتی برآورد شده است.

پیشتازی لوکزامبورگ و آلمان

بر اساس این داده‌ها، بالاترین سطح استاندارد در اتحادیه اروپا در استراسبورگ ثبت‌شده با ۳۲ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا و در آلمان نیز با ۲۲ درصد بالاتر از سطح میانگین. کشورهای دیگری چون اتریش و دانمارک و انگلیس نیز با ۱۵ و ۲۰ در دیگر ردیف‌ها قرارگرفته‌اند. اما بلژیک و فنلاند و هلند، سوئد و فرانسه نیز با ۱۰ درصد بالاتر بودن از سطح میانگین قرار دارند و وضعیت کشورهای دیگر نیز پایین‌تر از این سطح میانگین تعریف‌شده است.چنانچه آمار در ۱۳ کشور دیگر اتحادیه اروپا پایین‌تر از سطح میانگین اتحادیه اروپا را نشان می‌دهد. برای نمونه در ایتالیا، ایرلند و قبرس این عدد ۱۰ درصد پایین‌تر از میانگین اتحادیه اروپا و در اسپانیا، لیتوانی و چک و پرتقال بین ۱۰ تا ۲۰ درصد پایین‌تر از میانگین قرارگرفته است.

بلغارستان در قعر جدول

همچنین بر اساس این آمار کشورهای مالت و اسلونی، یونان و لهستان و اسلواکی و استونی نیز با ۲۰ تا ۳۰ درصد پایین‌تر از حد میانگین در مراتب بعدی این دسته‌بندی قرار می‌گیرند.لتونی، رومانی، کرواسی و مجارستان نیز بین ۳۰ تا ۴۰ درصد و بلغارستان بیش از ۴۰ درصد پایین‌تر از میانگین قرارگرفته‌اند.اتحادیه اروپا شامل بلژیک، بلغارستان، چک، دانمارک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، کرواسی، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مجارستان، مالت، هلند، اتریش، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، سوئد و بریتانیا است.منطقه یورو نیز شامل کشورهای بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند می‌شود.

سرانه واقعی افراد

شاخص سرانه واقعی افراد شامل کالاها و خدمات استفاده‌شده توسط افراد می‌شود، صرف‌نظر از اینکه کالا و خدمات توسط خانواده‌ها، دولت یا سازمان‌های غیرانتفاعی خریداری‌شده باشد.

معیار قدرت خرید

معیار قدرت خرید (Purchasing Power Standards) نیز یک واحد ارز مصنوعی است که تفاوت قیمت میان کشورها را از بین می‌برد. بنابراین با یک واحد قدرت خرید موردنظر(PPS)، می‌توان همان حجم کالا و خدمات در همه کشورها را خریداری کرد. این واحد اجازه می‌دهد مقایسه مقادیر قابل‌توجهی از شاخص‌های اقتصادی در میان کشورها امکان‌پذیر شود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین