کد خبر: ۳۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
ظیم کردن نرخ دلار و نفت در بودجه سال ۹۸ می‌تواند به خود دولت کمک شایانی کند تا با اختصاص اعتبارات ویژه به بخش‌های مختلف عمرانی گام مهمی در توسعه کشور بردارند.

به گزارش تجارت امروز؛ در بودجه سال آینده سهم درآمدهای نفتی حدود ۲۷ درصد است، ۷۳ درصد از سهم بودجه سال آینده به درآمدهای غیرنفتی اختصاص دارد.


درنظرگرفتن نرخ ۵۹ دلار برای هر بشکه نفت در بودجه سال آینده کمی زیاد است و به‌نظر من نرخ منطقی نفت در بودجه سال آینده باید بین ۴۵ تا ۵۰ دلار برای هر بشکه باشد.


نرخ دلار در بودجه سال آینده ۵ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که این نرخ هم بسیار بالا است و باید نرخ دلار در بودجه ۹۸ بین چهار هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار تومان در نظر گرفته شود.


 تنظیم کردن نرخ دلار و نفت در بودجه سال ۹۸ می‌تواند به خود دولت کمک شایانی کند تا با اختصاص اعتبارات ویژه به بخش‌های مختلف عمرانی گام مهمی در توسعه کشور بردارند.


متأسفانه دولت در بودجه سال آینده آثار تحریم‌ها بر درآمدهای کشور را در نظر نگرفته است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در شرایط کنونی، بودجه را به‌صورتی بررسی کنند که آثار تحریم‌ها بر نوسان نرخ‌های نفت و دلار در آن لحاظ شده باشد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین