کد خبر: ۳۹۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
تولید‌کنندگان بخش خصوصی به واسطه بازگشت تحریم‌ها و عدم‌امکان تولید از مشتریان خود خواسته‌اند که خودروی دیگری تحویل بگیرند یا اقدام به بازپس گیری وجه پرداخت شده خود با سود مشارکت کنند.
به گزارش تجارت امرورز؛ بسیاری از مشتریان خودروهای مونتاژی و وارداتی که هنوز موفق به دریافت خودروی ثبت‌نامی خود نشده‌اند، همراه با اقدامات قانونی تجمعات اعتراض‌آمیزی نیز مقابل ساختمان مرکزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجلس یا شرکت‌های وارد‌کننده برگزار می‌کنند.

در این بین برخی از شرکت‌ها، به‌خصوص تولید‌کنندگان بخش خصوصی به واسطه بازگشت تحریم‌ها و عدم‌امکان تولید از مشتریان خود خواسته‌اند که خودروی دیگری تحویل بگیرند یا اقدام به بازپس گیری وجه پرداخت شده خود با سود مشارکت کنند.

شرکت‌های وارد‌کننده نیز با مقصر خواندن دولت، تحویل خودروهای معوقه را منوط به ترخیص خودروهای در گمرک مانده می‌خوانند. در هر حال آنچه مشخص است مشتریان از یکسو با طی کردن مسیر قانونی و طرح شکایت از عرضه‌کنندگان خودرو در پی دریافت خودروی خود هستند یا با برگزاری تجمعات خواستار پاسخگویی شفاف مسوولان صنعتی در این زمینه هستند.

اما روز گذشته عباس تابش، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان پاسخ روشنی به ثبت‌نام‌کنندگان خودروی هاوال داد و در گفت‌و‌‌گویی درخصوص وضعیت تحویل این خودروها به مشتریان گفته است که تعهدات شرکت در مورد این خودرو ۲۳۰۰ دستگاه است؛ اما موجودی شرکت فقط ۴۰۰ دستگاه بوده و امکان تولید هم نیست. وی افزود: در سیاست‌گذاری جدید برای مشتریان هاوال که هنوز خودرو‌های خود را تحویل نگرفته‌اند، تناسبی ایجاد کرده‌ایم تا حقوق آنها تامین شود و رضایت آنها به‌دست آید.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: