کد خبر: ۳۹۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
20 درصد از اعتبارات تملک دارایی در لایحه 97 کاهش یافت و به بخش اشتغال اختصاص داده شد، این اقدام که در مجلس صورت گرفت فرصت های شغلی خوبی را فراهم کرد که در بودجه سال آینده کشور نیز باید اعتبار بخشی به این حوزه همانند سال جاری انجام شود.
بودجه سال آینده کشور دارای قابلیت های خاصی است سعی بر شفاف سازی در توزیع اعتبارات و نقش دستگاه ها یکی از شاخصه های مهم این موضوع است. 
بودجه ریزی بر اساس عملکرد دستگاه ها یکی از فرصت ها و نقاط قوت بودجه سال آینده کشور است، تصریح کرد: امسال این موضوع مورد توجه بود و بر اساس ارزیابی عملکرد دستگاه ها بودجه بندی صورت گرفت و باید این مسیر ادامه یابد. 
 توسعه گرایی و عدالت محوری را از ضرورت های این بودجه است. در لایحه بودجه سال آینده اشتغال و توجه به قشر محروم جامعه مورد توجه قرار گرفته که چنین برنامه ای در رفع چالش های اجتماعی و کاهش بیکاری موثر است. 
 20 درصد از اعتبارات تملک دارایی در لایحه 97 کاهش یافت و به بخش اشتغال اختصاص داده شد،  این اقدام که در مجلس صورت گرفت فرصت های شغلی خوبی را فراهم کرد که در بودجه سال آینده کشور نیز باید اعتبار بخشی به این حوزه همانند سال جاری انجام شود. 
 سه چهارم بودجه کشور مربوط به شرکت های دولتی است، مجلس شورای اسلامی وقت کمتری را برای این بخش زیاد بودجه اختصاص می دهد و بیشترین وقت مجلس به بررسی سهم عمومی برنامه پرداخته می شود که امسال باید نمایندگان به جدول های مربوط به شرکت های دولتی بیشتر توجه کنند. 
با همکاری نمایندگان مجلس باید نقاط ضعف بودجه اصلاح و برنامه ریزی مطلوبی برای کشور انجام شود. 
لایحه بودجه سال 98 ‌چهارم ماه دی از سوی رئیس جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. 
بودجه سالانه دولت از دو بخش کلی 'بودجه عمومی' و 'شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها' تشکیل می‌ شود. 
لایحه‌ای که دولت به مجلس برد با سقف 1703 هزار میلیارد تومانی بسته شده است که در مقایسه با 1223 هزار میلیارد تومان سال جاری تا 481 هزار میلیارد تومان معادل 40 درصد رشد دارد. 
/6026/7131
مطالب مرتبط
برچسب ها: بودجه ، بودجه 98 ، دولت ، مجلس
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین