کد خبر: ۳۹۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
» نفت
کنگره ونزوئلا:
کنگره ونزوئلا اعلام کرد توافقات نفتی با شرکت فرانسوی مائورل اند پروم (Maurel & Prom) و شرکت آمریکایی نه چندان سرشناس ارپلا (Erepla) باعث نقض ماده 150 قانون اساسی ونزوئلا می شود
به گزارش تجارت امروز؛ کنگره ونزوئلا که توسط حزب مخالف اداره می شود روز سه شنبه با ارائه قطعنامه ای، توافق های بین شرکت نفتی دولتی PDVSA و شرکت های آمریکایی و فرانسویی را غیرقانونی اعلام کرد.
کنگره ونزوئلا اعلام کرد توافقات نفتی با شرکت فرانسوی مائورل اند پروم (Maurel & Prom) و شرکت آمریکایی نه چندان سرشناس ارپلا (Erepla) باعث نقض ماده 150 قانون اساسی ونزوئلا می شود، ماده ای که ملزم می کند قراردادهای به امضا رسیده میان دولت و شرکت های خارجی به تصویب مجمع ملی ونزوئلا یا همان کنگره ونزوئلا برسند.
خورخه میلان، یکی از قانون گذاران ونزوئلایی با اشاره به دو قرارداد اعلام کرد: «ونزوئلا امتیازاتی می دهد که قانون را نقض می کند.»
این توافق ها بخشی از تلاش نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا است تا کاهش شدید تولید نفت در این کشور را که باعث فلج شدن اقتصاد آن شده، تغییر دهد. طبق اعلام شرکت ارپلا، این شرکت تا 500 میلیون دلار در سه میدان نفتی ونزوئلا سرمایه گذاری می کند. همچنین شرکت مائورل اند پروم اعلام کرده است 400 میلیون دلار برای 40 درصد از سهام یک میدان نفتی سرمایه گذاری می کند.
مطالب مرتبط
برچسب ها: نفت ، ونزوئلا ، امریکا ، فرانسه
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین