کد خبر: ۳۹۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
برخی از کارکنان دستگاه ها و کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی با حقوق های یک میلیون تومانی، توان خرید مایحتاج اولیه خود را ندارند که باید در این خصوص تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
به گزارش تجارت امروز؛ محسن بیگلری به یکی از ویژگی های بودجه 98 که شفافیت است اشاره کرد و افزود: بودجه 98 از شفافیت خوبی برخوردار است ولی با این وجود نیاز است در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس چکش کاری هایی نیز روی آن انجام شود. 
وی اظهار داشت: در بودجه به تولید و اشتغال توجه شده و امیدوارم عملی شود چرا که وضعیت بیکاری جوانان در کشور و به تبع استان کردستان نگران کننده است.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وعده ایجاد یک میلیون شغل از سوی دولت در لایحه بودجه داده شده که اگر محقق شود حداقل 30 هزار نفر در استان کردستان مشغول بکار می شوند.
وی در ارتباط با دیگر ویژگی بودجه 98 یعنی پایداری در برابر تحریم ها گفت: هر زمان که شاهد افزایش تولید و اشتغال و توجه ویژه به تولید داخلی باشیم می توانیم ادعا کنیم در مقابل تحریم ها پایدار هستیم و با آنها مبارزه می کنیم.
بیگلری با اشاره به اینکه افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان در بودجه 98 با تورم موجود همخوانی ندارد، یادآور شد: به عنوان نمونه گوشت قرمز از کیلویی 400 هزار ریال به 700 هزار ریال افزایش پیدا کرده لذا میزان افزایش حقوق کارکنان جوابگوی هزینه هایشان با توجه به قیمت کالاها در بازار نیست.
وی اضافه کرد: برخی از کارکنان دستگاه ها و کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی با حقوق های یک میلیون تومانی، توان خرید مایحتاج اولیه خود را ندارند که باید در این خصوص تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
بیگلری با بیان اینکه یارانه افرادی که زیر خط فقر زندگی می کنند باید افزایش پیدا کند، اظهار داشت: افزایش 14 درصدی میزان مستمری، مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی در برنامه ششم توسعه در مجلس مصوب شد ولی این درصد افزایش هم نسبت به تورم جامعه و با توجه به تحریم های پیش آمده، چشمگیر نیست.
وی افزود: می طلبد برای ترمیم حقوق افرادی که زیر خط فقر هستند بطور جدی با همدلی و همفکری دولت و مجلس فکر اساسی و تدبیر ویژه ای اندیشیده شود.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری لایحه بودجه سال 1398 کل کشور را چهارم دی ماه به مجلس تقدیم کرد، این ششمین بودجه ای است که دولت تدبیر و امید به مجلس شورای اسلامی تقدیم می کند.
مطالب مرتبط
برچسب ها: بودجه 98 ، بودجه ، اشتغال
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین