کد خبر: ۳۹۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
فرامرز توفیقی، عضو شورای عالی کار درباره نتیجه جلسه کمیته دستمزد گفت: جلسه برگزار شد و نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت حضور داشتند.

به گزارش تجات امروز؛ وی با بیان اینکه تنها منبع آماری ما مرکز آمار است که به صورت ماهیانه اعلام می‌شود گفت: آخرین آمار مرکز آمار مربوط به دی ماه بود که به صورت حداقل، حداکثر و میانگین اعلام شده بود. یعنی شاخص‌های سبد معیشت را در سه گروه حداقل، حداکثر و میانگین اعلام کرده بود. با توجه به اینکه سبد معیشت به صورت کشوری تعیین می‌شود باید دقت بیشتری شود. سال‌های گذشته با استفاده از اطلاعات بانک مرکزی سبد را برای تهران به صورت حداقلی تعیین می‌کردیم. اما زمانی که قرار است سبد به صورت کشوری تعیین شود در نظر گرفتن شاخص‌های حداقلی جفا به شهر‌های گسترده مانند شیراز و تبریز است.

عضو شورای عالی کار افزود: در راستای تعیین سبد معیشت سه سبد حداقلی، حداکثری و میانگین احصا شد، ولی نمایندگان کارفرمایی درخواست کردند با توجه به غیبت دفعه قبلی سبد را بررسی و در جلسه بعدی کمیته دستمزد نهایی و سپس به شورای عالی کار ارائه شود.

توفیقی با بیان اینکه چهارشنبه هفته آینده ۲۴ بهمن ماه جلسه کمیته دستمزد برگزار خواهدشد گفت: در جلسه بعدی قرار است عدد ورقم این سبد تعیین و مشخص شود.

وی بیان کرد: نمایندگان کارفرمایان پیشنهاد داشتند که تورم را بر دستمزد ببینیم و میزان پوششی دستمزد بر معیشت را ببینیم و بررسی کنیم که با افزایش دستمزد چه میزان از سبد معیشت تامین می‌شود و در نهایت دربازه زمانی چند ساله می‌توان حداقل دستمزد را به سبد معیشت نزدیک کرد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک و صفحه نخست روزنامه‌ها 23 بهمن
روزنامه کیهان با عنوان مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز نوشت: «به‌هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آن‌ها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.
پربحث ترین