کد خبر: ۳۹۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
افزایش شکایت‌های مردم از جامعه پزشکی به معنای بالا رفتن آمار خطا‌های پزشکی نیست و این ۲مقوله با یکدیگر کاملا متفاوت است.

به گزارش تجارت امروز؛ حسین قشلاقی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکیاظهار کرد: امروزه خدمات بهداشتی و درمانی به وسیله پزشکان نسبت به گذشته گسترش پیدا کرده و همین مساله ممکن است باعث افزایش آمار شکایت‌های مردمی هم شده باشد.

وی ادامه داد: میزان شکایت‌های مردم از جامعه پزشکی نسبت به پارسال رشد ۶ درصدی را داشته است که این افزایش میزان شکایت‌ها  تا حدودی طبیعی است.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه  امروزه خدمات رسانی در حوزه سلامت  نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است، گفت: با توجه به اینکه مردم از نظر اقتصادی نسبت به قبل در وضعیت نامناسب قرار دارند، اگر پولی بابت دریافت خدمات بهداشت و درمانی پرداخت کرده باشند و  نتیجه‌ مد نظر و قابل قبولی را از درمان  گرفته نشود این مسئله باعث می‌شود تا از پزشک مربوطه به سازمان نظام پزشکی شکایت کنند.

افزایش شکایت به معنی افزایش آمار خطا‌های پزشکی نیست

وی ادامه داد: افزایش شکایت‌های مردم از جامعه پزشکی به معنای بالا رفتن آمار خطا‌های پزشکی نیست و این ۲مقوله با یکدیگر کاملا متفاوت است.

قشلاقی با بیان اینکه بیشتر شکایت‌ها مربوط به حوزه‌های دندان پزشکی، زنان و زیبایی و در بخش سرپایی از پزشکان عمومی است، تصریح کرد: 
در بخش بستری بیشترین شکایت‌ها مربوط به رشته ارتوپدی و زیبایی است و امروزه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پزشک متخصص زیبایی و  حدود ۶ هزار پزشک عمومی در حوزه پوست در کشور فعالیت می‌کنند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین