کد خبر: ۳۹۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
» نفت
نماینده وزارت خارجه ایالات متحده در امور انرژی روز جمعه اعلام کرد دولت دونالد ترامپ دغدغه ای در مورد کمبود نفت در بازارهای جهانی پس از اعمال یکجانبه تحریم های نفتی علیه ایران ندارد.

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس قوانین آمریکا، معاونت آمارهای انرژی وابسته به وزارت انرژی آمریکا موظف است به طور مرتب میزان عرضه و ذخایر جهانی نفت را رصد کند تا از امکان ادامه اجرای تحریم های نفتی علیه ایران مطمئن شود.

فرانک فانون نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور انرژی روز جمعه اعلام کرد که آمارهای ارائه شده در مورد میزان عرضه نفت در بازارهای جهانی برای واشنگتن رضایتبخش بوده و هدف دولت ترامپ این است که صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

طبق ارزیابی رویترز، تحقق این هدف آمریکا با وجود تقاضای شدید برای نفت خام، به ویژه از سوی هند و چین، برای دولت ترامپ بسیار مشکل خواهد بود.

در طول یک سال گذشته، تولید نفت آمریکا بیش از دو میلیون بشکه در روز افزایش یافته و به رقم تاریخی 12 میلیون بشکه در روز رسیده است.

ماه گذشته برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا دیگر برنامه‌ای برای تمدید معافیت از تحریم‌های ایران ندارد.

وی همچنین از خریداران نفت ایران خواست که از این کشور نفت خریداری نکنند.

هوک گفته بود: «چیزی که ما گفته‌ایم یک استراتژی به‌منظور صفر کردن واردات نفت از ایران در کمترین زمان بوده است. قصد نداریم در آینده معافیت یا استثنا در خصوص رژیم تحریم‌ها قائل شویم چه این محدودیت‌ها در زمینه نفت باشد یا موضوعی دیگر.»

وی گفته بود معافیت‌هایی که آمریکا به کشورها داده است، به این دلیل بود که از افزایش سریع قیمت نفت جلوگیری شود و حالا امسال نفت خام در بازار عرضه به‌میزان کافی وجود دارد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین