کد خبر: ۳۹۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
افزایش های اخیر به دلیل درخواست ارز برای سفرهای خارجی است که با روند مدیریتی بانک مرکزی کاهش نرخ ارز ادامه خواهد داشت.

به گزارش تجارت امروز؛ با تغییر رئیس بانک مرکزی و حضور همتی در ریاست این بانک و محوریت موضوع استقلال بانک مرکزی ، شاهد اتفاقات مناسبی در حوزه پولی و ارزی کشور بوده ایم.

استقلال بانک مرکزی از جمله نکات مهم و اثر گذار است، چرا که در دوران مدیریت سیف در بانک مرکزی، این موضوع مطرح شده که مبحث 18 میلیارد دلار و وارد کردن سکه به بازار تکلیف دولت به بانک مرکزی بوده نه نظر کارشناسی رئیس بانک وقت.

همتی استقلال بانک مرکزی را حفظ کرده است. رئیس جدید بانک مرکزی تحت حرف ها و کارهای غیرکارشناسی نرفته است و تمام تمرکز خود را بر کنترل ریال گذاشته است، این در حالی است که در گذشته تمرکز بر کنترل دلار بود که این کار برای ما مقدور نبود.

با تغییر رویه در بانک مرکزی و شروع مبادلات ریالی، بحث کدهای بانکی و مسائل این چنینی که در توان مدیریت بود، شاهد بودیم که به اصطلاح داغی پول کاهش پیدا کرد.

 همتی در مجموع توانست از عهده کنترل بازار ارز برآید، درباره تغییر نرخ دلار از کانال 11 هزار تومان به 13 هزار تومان نیز باید گفت به هر حال جنگ اقتصادی در پیش داریم، در این جنگ پاتک و حمله وجود دارد و برخی وقت ها پیشرفت و عقب نشینی دارد، در این جنگ با کنترل ریال، دلار از 19 هزار تومان به 10 هزارتومان کاهش یافت.

 افزایش های اخیر به دلیل درخواست ارز برای سفرهای خارجی است که با روند مدیریتی بانک مرکزی کاهش نرخ ارز ادامه خواهد داشت.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: