کد خبر: ۳۹۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
در ایران قیمت ارز که بالا می رود تورم بوجود می آید و تولید هم نمی تواند آن را جبران کند و به قول معروف کشش قیمتی تولید کم است. و ظرفیت تولید پویایی ندارد.

به گزارش تلنگر؛ در گزارشی اجمالی به تاثیر عملکرد دولت‌های مختلف در رسیدن به دلار 13 هزار تومانی می‌پردازیم.

 آقای احمدی نژاد با اینکه دلارهای زیادی گیرش آمد اما تحریم های سختی هم تحمل کرد آقای روحانی هم که آمد بخشی از این تحریم ها ادامه داشت اما  شرایط اقتصادی را یک سامان اولیه داد و از آن رکود نزدیک به ۴۵ درصد و رکود ۶,۸- و بدون اینکه اتفاقی از لحاظ سیاسی بیفتد اما یک امیدی در مردم بوجود آمد و همین موضوع راهم به میز مذاکره کشاند. برجام بوجود امد و حجم انتظارات بسیاربالا و برجام هم نتوانست حجم انتظارات را برآورده کند و در دولت دوم ایشان داستان های زیادی را روبرو هستیم.

در اوایل دولت روحانی از این جهت که توانستند تورم را پایین بیاورند کار موفقیت آمیزی بود و اما چیزی که مهم بود اینکه باید تاکید را روی همان میگذاشتند و به مردم می گفتند که تورم روی همان ۲ یا ۳ درصد است چون یک سابقه ای بود که با کنترل کردن قیمت ارز هم ارزش پول را حفظ کند (که البته من این موضوع را قبول ندارم) اتفاقا خیلی از کشورها ارزش پول خودرا پایین می آورند تا در صادرات موفق باشند و جایگزینی واردات. در ایران قیمت ارز که بالا می رود تورم بوجود می آید و تولید هم نمی تواند آن را جبران کند و به قول معروف کشش قیمتی تولید کم است. و ظرفیت تولید پویایی ندارد.

مطالب مرتبط
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سينا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۶
0
0
اين تئوری فضايي را از کجا آورده ايد که چون توليد کشش افزايش نرخ ارز را ندارد و ناتوان است پس نرخ ارز به نسبت ريال ايران بالا نمی رود اگر اين تئوری درست باشد پس کشورهای فقير و درمانده بايد نسبت ارزی کمی با مثلا دلار داشته باشند و هر چه کشوری بدبخت تر باشد تغييرات ارزی آن کمتر خواهد بود
تو رو سره جدتون اين تحليل ها را از کجا می آوريد سايت خوبی داريد قدرشو بدونيد
نام:
ایمیل:
* نظر: