کد خبر: ۴۰۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، در این خصوص گزارش داد که این هیئت از گذرگاه مرزی سیران بند بانه میان ایران و اقلیم کردستان بازدید کرده

به گزارش تجارت امروز؛ طی روزهای گذشته هیئتی متشکل از نمایندگان و مقامات 12 وزارت خانه دولت عراق به منظور بررسی وضعیت و شرایط مرزهای مشترک با ایران و تهیه گزارشی برای ارائه به نهاد نخست وزیری عراق، در مورد رسمی شدن مرزهای پشته، کیله، سیران بند و تویلا وارد استان سلیمانیه اقلیم کردستان شد.

شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، در این خصوص گزارش داد که این هیئت از گذرگاه مرزی سیران بند بانه میان ایران و اقلیم کردستان بازدید کرده و شرایط این گذرگاه مرزی را برای تبدیل آن به مرزی رسمی و بین المللی مورد ارزیابی قرار دادند.

هیئت مذکور پس از بازدید از سیران بند اعلام کرد که این گذرگاه مرزی شرایط لازم برای تبدیل به مرزی رسمی و بین المللی را دارا نیست، زیرا باید مساحت آن 200 هکتار باشد، اما در حال حاضر مساحت سیران بند فقط 7 هکتار است و از سوی دیگر جاده سازی و ساختمان سازی لازم در آن صورت نگرفته و تأسیسات زیربنایی برای بخش های اداری، گمرکی و نقل و انتقالات در آن احداث نشده است.

بنا به ارزیابی و گزارش این هیئت گذرگاه مرزی سیران بند به عنوان گذرگاهی غیررسمی و با فعالیت های محدود تجاری باقی می ماند.

گزارش این هیئت مبنایی برای تصمیم گیری دولت عراق، در مورد رسمی شدن مرزهای مذکور و یا ادامه فعالیت آنان به عنوان گذرگاه هایی تجاری خواهد بود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین