کد خبر: ۴۰۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
فایبر ایرانی در بازار عرضه فوری در نرخ 1330 تا 1350 دلار در هر تن (FCA، مشمول 6/5 درصد عوارض گمرکی، نقد) عرضه شد

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت‌های پلی پروپیلن در ترکیه روندی ثابت تا اندکی افزایشی را در دوران پس از انتخابات طی کردند. قراردادهای پروپیلن آپریل در اروپا 20 یورو در هر تن رشد داشتند و منجر به تقویت رویکرد افزایشی به بازار در میان فروشندگان شدند.

 با وجود این، به علت نگرانی‌های مربوط به نرخ برابری ارز، تقاضا بیش از پیش از قوتش کاسته شد. معامله‌کنندگان همچنین کاهش تقاضا را به افزایش مختصر در مقادیر عرضه و خریدهای قبلی خریداران نسبت دادند. یکی از معامله‌کنندگان اظهار داشت: «تقاضا برای پلی پروپیلن وجود دارد، اگرچه به قوت قبل نیست.»

در بازار واردات، قیمت‌های گرید رافیای عربستان سعودی عمدتاً در نرخ 1170 تا 1180 دلار در هر تن (CIF ترکیه و مشمول 6/5 درصد عوارضِ گمرکی، نقد) عرضه شد و نسبت به هفته گذشته تغییری نکرد. در این میان، تنها چند معامله در نرخ 1200 دلار در هر تن برای مقادیر اندک گزارش شد.

گرید فایبر عربستان سعودی در نرخ 1270 تا 1290 دلار در هر تن با شرایط فروش مشابه باقی ماند. عرضه‌کنندگان ایرانی پس از تعطیلات نوروز نیز عرضه را آغاز نکردند؛ با این حال، فایبر ایرانی در بازار عرضه فوری در نرخ 1330 تا 1350 دلار در هر تن (FCA، مشمول 6/5 درصد عوارض گمرکی، نقد) عرضه شد و معاملاتی در نرخ 1330 تا 1340 به انجام رسیدند.

پلی پروپیلن مصری برای ماه آپریل 10 تا 20 دلار در هر تن نسبت به آخرین قیمت‌های ماه مارس افزایش داشت و در نرخ 1260 تا 1270 دلار در هر تن برای گرید رافیا و 1370 تا 1380 دلار در هر تن برای گرید فایبر (هر دو DAP، نقد) عرضه شد.

معامله‌کنندگان اظهار داشتند: «ممکن است با پشت سر گذاشتن کمبود شدید عرضه، بتوان محصولات را راحت‌تر تهیه کرد، با این حال، نمی‌توانیم بگوییم هنوز میزان عرضه کاملاً مناسب است.»

در بازار داخلی، به دلیل افت در میزان مبادلات، بازه‌ی کلی قیمت‌های گرید رافیای بدون تغییر در نرخ 1550 تا 1615 دلار در هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) باقی ماند.

در اخبار آماری؛ واردات هموپلیمر پلی پروپیلن ماه فوریه در مقایسه با ماه ژانویه 5/7 درصد کاهش داشت و به 130 هزار تن رسید. این مقدار نسبت به ماه مشابه سال 2018 نیز 6/4 درصد کاهش داشت.

معامله‌کنندگان بر این عقیده هستند که بازار ممکن است تعادل از دست رفته بین افزایش قیمت‌های صنایع بالادستی و کاهش تقاضا را دوباره برقرار سازد. خریداران، با توجه به میزان سود بالای عرضه در بازار ترکیه، نسبت به رخ دادن افزایش‌های بیشتر تردید دارند. همچنین، پیش بینی می‌شود تحویل محموله‌های مورد انتظار فشار برای عرضه را بیش از پیش کاهش دهد. در این میان، فروشندگان در چین، با اتکا به اطلاعات امیدوارکننده اقتصادی و عرضه‌ی بین‌المللی محدود، موضعی افزایشی اتخاذ کرده‌اند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین