کد خبر: ۴۰۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
نرخ دلار از روز ۱۵ اسفند ماه تا روز آخر اسفند بین نرخ‌های ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان نوسان داشت.

به گزارش تجارت امروز؛ طبق نرخ‌های منتشر شده از سوی شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز در هفته ابتدایی اسفند ماه سال قبل شیب افزایش قیمت دلار تند شد و تا حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان پیش رفت.

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در ۱۱ اسفند ماه وعده ارزانی دلار داد. تا سه روز پس از این سخنان دلار به کانال ۱۲ هزار تومان افت قیمت داشت، اما این کاهش قیمت دوامی نداشت و به روند افزایشی خود در کانال ۱۳ هزار تومان بازگشت.

نرخ دلار از روز ۱۵ اسفند ماه تا روز آخر اسفند بین نرخ‌های ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان نوسان داشت.

اما بر اساس گزارش «موج» از قیمت دلار روز ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در بازار آزاد، این ارز در روز آخر روی نرخ ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان بسته شده است.

نرخ دلار در اولین هفته سال جدید روی نرخ‌های اسفند ماه سال گذشته نوسان داشت؛ اما در هفته دوم وارد فاز افزایشی شد و در آخرین روز تعطیلات نوروزی یعنی روز جمعه ۱۶ فروردین ماه (طبق گزارش از بازار آزاد) تا ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان افزایش یافت.

اما روند افزایشی قیمت دلار با آغاز هفته سوم فروردین ماه آغاز شد و قیمت دلار در بازار آزاد تا بیش از ۱۴ هزار تومان پیش رفت. افزایش قیمت در هفته جاری فقط مختص به بازار ارز نبود و بازار طلا نیز تحت تاثیر قرار گرفت؛ تا جایی که قیمت سکه به بیش از پنج میلیون تومان رسید.

دلار در روز سالگرد ارز ۴۲۰۰ تومانی (۲۰ فروردین ماه) با نرخ حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

این ارز در معاملات دیروز تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روی نرخ ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان به فروش رسید.

قیمت دلار طی ۴۰ روز پس از وعده ارزانی همتی، بیش از ۲۵۰ تومان (حدود دو درصد) افزایش داشته است.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه های کشور 25 تیر 98
دلار در آستانه سقوط به کانال ۱۱ هزار تومان، آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل، آقای نامرئی زعفران! انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان، آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران، وعده رئیسی برای برخورد با خودروسازان بدعهد، ترس از دیپلماسی نرم ظریف، رشوه بگیران میلیاردی در وزارت صمت، رصد درآمد پزشکان، دیدار دو ساعته پوتین و سلیمانی و گزارش‌هایی درباره انتخابات شورایاری، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین