کد خبر: ۴۰۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
اگر بتوانیم خطر نقدینگی را کاهش دهیم، ممکن است سرمایه گذاران را به سمت بازار سهام جذب کنیم. اوراق قرضه شرایط مطلوب تری به نسبت سپرده های بانکی ارائه می دهد.

به گزارش تجارت امروز؛ معاون شرکت سرمایه گذاری آذربایجان InvestAZ گفت  عموم مردم این کشور سپرده گذاری در بانک را به سایر سرمایه گذاری ها مانند خرید اوراق قرضه بیشتر ترجیح می دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم خطر نقدینگی را کاهش دهیم، ممکن است سرمایه گذاران را به سمت بازار سهام جذب کنیم. اوراق قرضه شرایط مطلوب تری به نسبت سپرده های بانکی ارائه می دهد.

اورخان باقراف با اشاره به سود بالای اوراق قرضه افزود: شرکت هایی که 2-3 سال پیش در بازار بودند، به طور مداوم برای تامین مالی با ما تماس می گیرند که این، به نوبه خود، شرکت های دیگر را ترغیب به حضور در این بازار می کند.

باقراف همچنین با اشاره به فعالیت های شرکت سرمایه گذاری آذربایجان از پروژه های تکنولوژیکی این شرکت برای توسعه بازار سرمایه تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

مجموع معاملات بورس اوراق بهادار باکو در ژانویه سال 2019 برابر با 1.9 میلیارد منات بوده که 6 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2018 است.

در ژانویه 2019 حجم بازار اوراق بهادار دولتی 1.4 میلیارد منات (با افزایش 39.34 درصدی)، گردش مالی بازار سهام شرکت ها 9.96 میلیون منات (4.5 برابر کاهش) و حجم بازار مشتقات 413.7 میلیون منات (کاهش 57.2 درصد) گزارش شده است.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین