کد خبر: ۴۰۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
با توجه به آمارهای نگران‌کننده در خصوص بیماری‌های غیرواگیر باید به حوزه بهداشت توجه بیشتری صورت گیرد تا از هزینه‌های بالای درمان جلوگیری شود.

به گزارش تلنگر؛ شعار امسال هفته سلامت، مراقبت‌های بهداشتی اولیه راهی به سوی پوشش همگانی سلامت است.

 آمارهای نگران‌کننده در خصوص بیماری‌های غیرواگیر در سطح کشور روی به افزایش است. این آمارها تلنگر و هشداری است تا در شیوه زندگی و عادت‌های غذایی خود تجدید نظر کنیم. همچنین با توجه به آمارهای نگران‌کننده در خصوص بیماری‌های غیرواگیر باید به حوزه بهداشت توجه بیشتری صورت گیرد تا از هزینه‌های بالای درمان جلوگیری شود.

بایستی پایش‌های مستمری در خصوص بیماری‌های غیرواگیر صورت گیرد؛ چراکه اگر اقدامات موثری صورت نگیرد در آینده‌ای نزدیک بیشترین جمعیت انسانی را درگیر کرده و جمعیت فعال جامعه را تحت تاثیر و ایجاد نسل سالم را دچار مشکل خواهد کرد.

با توجه به بهبود تجهیزات خانه‌های بهداشت، کارکردهای خانه‌های بهداشت بایستی در حوزه بهداشت محسوس‌تر باشد و صرفا به ثبت آمار و توزیع اقلام محدود نشود.

 با توجه به آغاز اجرای برنامه ششم توسعه در کشور، بایستی وضعیت موجود را با شاخص‌های این برنامه بسنجیم.

 آهنگ رشد جمعیت شهرستان طارم برابر 1.3 درصد و رشد کندی دارد که بایستی تدابیر لازم برای افزایش میزان جمعیت صورت گیرد ولی رشد جمعیت شهرستان منفی نیست.

این مهم از سیاست‌های کلان و اولویت‌های کاری شهرستان بوده و بایستی برای رفع مشکلات ناشی از پساب‌ها به دنبال راهکار عملیاتی باشیم که هم مشکلات زیست‌محیطی را مرتفع شده و هم منجر به جذب سرمایه‌گذاران و رونق تولید در راستای تحقق شعار راهبردی سال شود.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین