کد خبر: ۴۰۱۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
رییس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با اشاره به روند نزولی قیمت پیاز در اصفهان گفت: دولت و جهاد کشاورزی باید برای نجات کشاورزی از نابودی، بیشترین تمرکز خود را بر روی یافتن بازار جهانی و صادرات بگذارند.

به گزارش تجارت امروز؛ نوروزعلی اسماعیلی اعلام کرد، در خصوص وضعیت بازار پیاز، اظهار کرد: دو ماه پیش در پی ناهماهنگی ایجاد شده در بازار عرضه و تقاضا و کشت ناکافی پیاز به علت کمبود آب، این محصول گران شد.

 وی افزود: هم‌چنین بی‌نظمی و توجه نکردن به بسته بندی مناسب و صادرات آن، از دیگر علت‌های نوسان قیمت پیاز در بازار بوده است، اما در آن زمان اصفهان با وارد کردن این محصول به بازار، به تعادل قیمت آن کمک کرد.

رییس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر در اصفهان، با کاهش قیمت پیاز روبرو هستیم و افزایش قیمت نداشتیم، ادامه داد: باید در کشت برنامه ریزی داشت و به صورت منظم عمل کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت پیاز در میدان میوه و تره بار از800 تا 1200 تومان متغیر است، اما مغازه‌دار با افزودن 30 درصد بر روی قیمت این محصول، پیاز تبریزی را 1500 و پیاز زرد را یک هزار تومان در بازار عرضه می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: برای تعادل قیمت‌ و تقاضا، از شهرهای دیگر مانند تبریز، شیراز و مشهد، این محصول را وارد کردیم.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین