کد خبر: ۴۰۱۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
رییس هیئت مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک: اگر قانون، تعیین قیمت املاک را به کارشناسان رسمی دادگستری واگذار کند، بازار مسکن می تواند کاهش قیمت را تجربه کند.

به گزارش تجارت امروز؛ مصطفی قلی خسروی رییس هیئت مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک در این خصوص بیان کرد: اگر قانون، تعیین قیمت املاک را به کارشناسان رسمی دادگستری واگذار کند، بازار مسکن می تواند کاهش قیمت را تجربه کند. اما نکته اینجاست که مالکیت در همه ادیان محترم شمرده می شود و در اسلام محترم تر. بنابراین به نظر می رسد بهتر بود به جای تعیین قیمت املاک، مشکلات ریشه یابی و بررسی شود.

وی افزود: افزایش قیمت های بازار مسکن را بیشتر ناشی از توهم بازار می دانم. جهش قیمت مسکن در سال ۱۳۹۱ به دنبال رشد چند برابری نرخ ارز، تجربه شد و در آن دوران هم بازار مسکن بعد از یک پرش قیمتی، در فاز رکودی قرار گرفت و افزایش قیمت مسکن در سال ۱۳۹۲ کمتر از شاخص تورم بود. در حال حاضر هم حجم معاملات افت ۵۱ درصدی نشان می دهد و این شرایط نشان می دهد بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد.

گفته می‌شود بر اساس بخشنامه جدید بنیاد مسکن از اواسط خرداد ماه سال جاری قیمت مسکن با افت ۳۵ تا ۴۰ درصدی مواجه می شود. طبق این بخشنامه هرگونه خرید و فروش ملک از سوی کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری می شود و امکان انتقال سند بدون نامه کارشناسی قیمت وجود ندارد.

مطالب مرتبط
برچسب ها: مسکن ، ریزش مسکن ، سند
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین