کد خبر: ۴۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
اگر اوپک نتواند مازاد تولید خود را مهار کند، باید منتظر سقوط بیشتر نفت باشیم کاهش قیمت نفت موجب منفی شدن شاخص های بورس اوراق بهادار می شود.

به گزارش تجارت امروز؛ دکتر همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه  با بیان این مطلب افزود: سهم مواد پتروشیمی، پالایشگاهی و شیمیایی از  بورس اوراق بهادار بسیار بالا است و کاهش قیمت نفت نیز عملا تاثیر بسیاری بر ریزش سهام بورس  دارد.

وی افزود: متاسفانه اقتصاد ایران وابستگی زیادی به نفت دارد، از طرفی نوسانات قیمتی نفت نیز تاثیر به سزایی در اقتصاد ایران و همچنین شاخص های بازار سرمایه گذاشته و موجب تعدیل آن خواهد شد.

وی گفت: اگر اوپک نتواند مازاد تولید خود را مهار کند، باید منتظر سقوط بیشتر نفت باشیم.

دکتر دارابی ادامه داد: باید در انتظار نتایج توافقات اوپک بر سر کاهش تولید ‌نفت در ماه های آینده بود تا شاید شاهد توقف کاهش قیمت نفت باشیم.

وی در پایان افزود: بعید است کشور های بزرگ تولید کننده‌ نفت مانند آمریکا، عربستان و روسیه بر سر کاهش تولید کنار بیایند از طرفی رشد اقتصادی جهان چندان قوی نیست و‌به نظر می رسد برخی از انگیزه های سیاسی و اقتصادی در دست کاری قیمت نفت دخیل باشد

مطالب مرتبط
برچسب ها: پتروشیمی ، بورس ، ارز
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین