کد خبر: ۴۰۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
زاهدی، کبکاب، مضافتی و پیارم از جمله این موارد است که در مناطقی، چون دهسلم، چاهداشی، محمد آبادو بندان کشت می‌شود.

به گزارش تجارت امروز؛ مالکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان گفت: با وجود اینکه این شهرستان یکی از مستعدترین نقاط استان جهت کشت خرما است، اما نبوده سردخانه در آن به یکی از مشکلات اساسی برای نخل کاران تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه عدم وجود کارگاه بسته بندی نیز از دیگر این موارد است افزود: نبود صنایع بسته بندی در این شهرستان باعث شده تا نخل کاران، محصولات خود را به صورت فله در بازار‌ها عرضه کنند.

مالکی با اشاره به نبود ماشین‌آلات جهت گرده افشانی نخلستان‌ها در این شهرستان گفت: همه ساله گرده افشانی خرما به صورت سنتی از اواخر اسفند ماه شروع و تا اواخر فروردین ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان با اشاره به اینکه خرماکاران در این شهرستان توانسته اند تا محصول خود را به شهرستان‌ها و استان‌های مجاور صادر کنند افزود: میزان تولید سالانه خرما در این شهرستان حدود ۵۰۰ تن است.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت خرما در این شهرستان ۳۰۰ هکتار است گفت: از این مقدار ۲۳۰ هکتار بارور و مابقی غیر باور است.

مالکی در خصوص ارقام کشت شده خرما در این شهرستان بیان کرد: زاهدی، کبکاب، مضافتی  و پیارم از جمله این موارد است که در مناطقی، چون دهسلم، چاهداشی، محمد آبادو بندان کشت می‌شود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
کامورو 2020 چه تغییراتی دارد؟
شورلت کامارو مدل 2020 با تغییرات کوچکی در طراحی ظاهری خود در معرض دید عموم قرار گرفت. این تغییر که در مدل SS این خودرو اعمال شده، انتقادات نسبت به مدل 2019 آن را کاهش می دهد.
پربحث ترین