کد خبر: ۴۰۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
از ۱۴۱۰ هکتار اراضی زراعی دایر و قابل کشت بهارستان، ۱۲۰۰ هکتار معادل ۸۰ درصد اراضی تحت آبیاری قطره‌ای قرار گرفته است

به گزارش تجارت امروز؛ بیژن سلیمانپور صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۸۰ درصد اراضی بهارستان از آبیاری سنتی به آبیاری تحت فشار و قطره‌ای تبدیل شده است اظهار داشت: با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم طی ۳ سال گذشته پوشش بخش‌های مختلفی از این شهرستان در حوزه آبیاری نوین عملیاتی شده است و تلاش می‌شود که تکمیل اجرای طرح‌های آبیاری نوین با همکاری مردم در این منطقه را داشته باشیم.

سلیمان پور در ادامه با اشاره به اینکه از ۱۴۱۰ هکتار اراضی زراعی دایر و قابل کشت شهرستان، ۱۲۰۰ هکتار معادل ۸۰ درصد اراضی تحت آبیاری قطره‌ای قرار گرفته است افزود: اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای زیر سطحی امکان ایجاد حداکثر بهره وری از آب را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اجرای این نوع سیستم آبیاری می‌تواند الگویی مناسب برای مناطقی که با مشکل کمبود آب مواجه هستند باشد، اظهار داشت: با اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای زیر سطحی می‌توان توسعه باغات را در این مناطق شاهد بود.

فرماندار بهارستان افزود: این طرح‌ها با انجام هزینه‌ای بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال از طریق تخصیص اعتبار و کمک‌های مالی بلاعوض دولت اجرا شده است.

سلیمان پور در ادامه گفت: اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار و قطره‌ای در اراضی کشاورزی باقی مانده شهرستان بهارستان در حال اجراست.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین