کد خبر: ۴۰۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
به یاد داریم که در سال های 40 – 41 ملخ ها هجوم آوردند و به مزارع و مراتع لطمه زدند . ناگهان فتوایی کارگشا رسید که خوردن ملخ حلال است و ملخ ها را گرفته و نوش جان کردیم عجب ملخ(کلو) کبابی. چنان خوشمزه بودند که هنوز مزه خوششان را به یاد داریم
به گزارش تجارت امروز؛ این هجوم را واقعه ای عظمی و داهیه ای کبری و هجومی شنیع و بلایی فضیع نشمریم و در راه مبارزه با آن ستاد و متادی عریض و طویل و نشست ها و کنفرانس ها و انجمن ها ساز نکنیم بل این واقعه را به فرصتی تبدیل و استفاده ای بهینه بریم . قدم شان رحمت و فضل و کرامتی بدانیم که به ما ارزونی شده است و کاری کنیم کارستان که دشمنان و بیگانگان انگشت حیرت به دهان گرفته ، ماست ها را کیسه کرده و از قدرت خلاقیت ما خوفی سهمگین در دلشان فتاده و در جهت رونق تولید و صادرات ملخ و مشتقاتش حرف اول را در جهان زده باشیم . قابل ذکر است که :

به یاد داریم که در سال های 40 – 41 ملخ ها هجوم آوردند و به مزارع و مراتع لطمه زدند . ناگهان فتوایی کارگشا رسید که خوردن ملخ حلال است و ملخ ها را گرفته و نوش جان کردیم عجب ملخ(کلو) کبابی. چنان خوشمزه بودند که هنوز مزه خوششان را به یاد داریم عجب ملخ کبابی که از صد تا سوسیس و کالباس و هات داگ (که نوعی از تهاجم فرهنگی – تغذیه ای اند)، خوشمزه تر بود .

در راستای ایجاد شغل برای جوانان بیکار است و همچنین جوانان را عادت به سحر خیزی می کند . زیرا ملخ ها را باید صبح زود که هوا سرد است و ملخ ها قدرت پرش ندارند ، جمع آوری کرد .

 از ملخ می توان فرآورده هایی نظیر کنسرو ملخ ، روغن ملخ و کرم ملخ و ..... تولید کرد . بعید نیست که کرم اش مرغوب تر از کرم حلزون باشد که خانم ها جفت پاها را در یک کفش کرده و از شوهر بیچاره شان می خواستند که حتما کرم حلزون بخرند ،الابالله کرم حلزون . احتمالا اینکه نخریدن یا دیر خریدن کرم نازنین حلزون باعث منازعه وجدایی زوج ها شده باشد نیز وجود دارد.

 قرار گرفتن گوشت ملخ در سبد و سفره خانواده ها باعث کاهش تقاضا برای گوشت قرمز شده و در نتیجه ذخیره ارزی ما فزونی یافته و قیمت دلار هم کاهش می یابد و تحریم ها بی اثر .
حتی می توان ضمن بررسی وضعیت آئرودینامیکی بدن ملخ در صنایع هوایی به کشفیات جدیدی رسید .

ضمنا مطلعید که سازمان کشاورزی و خواروبار سازمان ملل ( فائو ) هم اعلام کرد که وضعیت جهان طوری است که باید حشرات هم در برنامه غذایی قرار گیرد . با استفاده و صدور ملخ و مشتقاتش می توان پیشرو این امر بود .
مطالب مرتبط
برچسب ها: ملخ ، هجوم ملخ ها ، سیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین