کد خبر: ۴۰۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که بخش مهمی از افزایش تولید نفت عربستان برای تولید برق در این کشور صرف می شود و سعودی ها همچنان قادر به جبران کسری بازار نفت نخواهند بود.
به گزارش تجارت امروز؛ «ریک پری» وزیر انرژی آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری سی ان بی سی افزود: عربستان سعودی درحال افزایش تولید نفت خود برای جبران کمبود نفت ناشی از تحریم علیه ایران است.
وی گفت: این اقدام پیامی برای متحدان آمریکا در سراسر جهان است مبنی بر اینکه با ایران تجارت نکنند.
این در حالی است که خبرگزاری رویترز پیشتر در گزارشی نوشت که بخش مهمی از افزایش تولید نفت عربستان برای تولید برق در این کشور صرف می شود و سعودی ها همچنان قادر به جبران کسری بازار نفت نخواهند بود.
آمریکا پس از خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته، تحریم های رفع شده به واسطه ایران توافق از جمله تحریم های نفتی را علیه کشورمان بازگرداند.
دولت ترامپ در عین حال با نگرانی از افزایش بهای نفت به دلیل تحریم ها، مجبور به اعطای معافیت 180 روزه به 8 کشور مشتری نفت ایران شد.
در حالی که خریداران نفت ایران انتظار تمدید این معافیت ها را داشتند، دولت ترامپ اعلام کرد که پس از انقضای این معافیت ها در هفته گذشته، دیگر آن ها را تمدید نمی کند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین