کد خبر: ۴۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
گله‌داران استرالیایی، برای مقابله با سگ‌های ولگردی که به گله‌هایشان حمله می‌کردند، الاغ‌ها را جایگزین سگ‌های گله کردند.
به گزارش تجارت امروز؛  شماری از گله‌داران استرالیایی که از حملات سگ‌های وحشی به گله‌هایشان و ناتوانی سگ‌های گله در محافظت از آن‌ها زیان‌های قابل توجهی دیده بودند، با به‌کارگیری الاغ‌ها در گله باعث فراری دادن سگ‌های وحشی شدند.

یکی از گله‌داران که در حال حاضر ۱۷ الاغ را برای ۱۲۰ گوساله خود به کار گرفته، ضمن ابراز رضایت از این اقدام می‌گوید از زمان استفاده از این حیوانات، دیگر هیچ گوساله‌ای را از دست نداده است.

یک کارشناس حیوانات در این‌باره به رادیوی دولتی استرالیا توضیح داد: دویدن الاغ‌ها به سوی سگ‌های وحشی، چون به همراه سر و صدای زیاد است، حیوانات مهاجم را به شدت می‌ترساند. بسیاری از این الاغ‌ها کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، اما برخی از آن‌ها هم ترجیح می‌دهند فقط در اطراف گله قدم بزنند و بی‌تفاوت به چرا ادامه دهند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین