کد خبر: ۴۰۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
در شرایط دشوار سال 97 دولت توانست بودجه محرومین را به صورت کامل پرداخت کند و 1400 میلیارد تومان در بودجه تبصره سال 96 به صورت 100درصد از سوی بانک‌ها به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان پرداخت شد.

پرویز فتاح در حاشیه بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمندشده کمیته امداد، اظهار داشت: در روز اول ماه مبارک رمضان خدمت رئیس‌جمهور در کمیته امداد بودیم و امروز که 21 ماه رمضان است معاون اول رئیس‌جمهور از نمایشگاه مددجویان کمیته امداد بازدید کرد.

وی افزود: به واقع دولت نسبت به مسائل کمیته امداد عنایت ویژه‌ای داشته و همکاری دولت با کمیته امداد واقعاً خوب بوده است و دولت‌ها در چارچوب برنامه و بودجه عمل کرد و در سال گذشته بودجه کمیته امداد از سوی دولت به صورت کامل پرداخت شد.

فتاح: به مددجویان هر ۳ماه سبد کالا بدهید

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در شرایط دشوار سال 97 دولت توانست بودجه محرومین را به صورت کامل پرداخت کند و 1400 میلیارد تومان در بودجه تبصره سال 96 به صورت 100درصد از سوی بانک‌ها به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان پرداخت شد.

فتاح گفت: وام‌های ما اکثراً زیر 20 میلیون تومان است و از صندوق توسعه ملی نیز 700 میلیارد تومان دریافت کردیم و امیدواریم در سال 98، توجه ویژه‌تری به کمیته امداد شود.

وی گفت: با همکاری دولت و مجلس پیش‌بینی کرده‌ایم 6 هزار میلیارد تومان در سال 98، در حوزه اشتغال‌زایی تسهیلات ارائه کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال گذشته سقف جهیزیه، اجاره و رهن را برداشته‌ایم و هر کسی مراجعه کند خدمات لازم را دریافت می‌کند.

فتاح گفت: سال گذشته مردم با توجه به تمامی مشکلات اقتصادی 32 درصد بیشتر از سال 96، به کمیته امداد کمک کردند.

وی افزود: در زلزله کرمانشاه نیز متعهد شدیم 5400 واحد را بسازیم که تا کنون 5200 واحد تکمیل شده است و تا پایان شهریور تمامی واحدها را تحویل می‌دهیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خانواده‌هایی که ما موظف به ساخت مسکن برایشان شده‌ایم پرداختی از خود نخواهند داشت.

وی افزود: در حادثه سیل نیز برای کمک به مردم رجوع کردیم و تا هفته قبل 260 میلیارد تومان به صورت نقد و غیرنقد کمک دریافت شد و تمام لوازم خانگی 30 هزار خانواده کمیته امداد را تأمین کردیم که در حال تقسیم بین مددجویان است.

فتاح افزود: تعمیر و بازسازی 30 هزار واحد مسکونی را نیز برای سیل اخیر در نظر گرفته‌ایم که تعمیرات 20 هزار خانه تا سه ماه آینده به پایان می‌رسد و 10 هزار خانه دیگر نیز باید ساخته شود و امیدواریم مثل کرمانشاه به صورت ضرورتی عمل کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ما در سال 98، باید مراقبت بیشتری کنیم و مقدار چتر حمایتی را در کمیته امداد و بهزیستی بازتر کنیم.

وی افزود: دولت علی‌رغم مشکلاتی که داشت بر اساس درخواستی که کمیته امداد داشت به خانواده‌های مددجویان یک سبد کالا داد که این اقدام 470 میلیارد تومان برای دولت هزینه در بر داشت.

فتاح ادامه داد:‌ ما از دولت درخواست می‌کنیم هر سه ماه یکبار سبد کالا به خانواده‌های کمیته امداد و بهزیستی ارائه دهد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اشتغال محور اصلی کار ماست و از دولت و مجلس درخواست داریم که در این راستا به ما کمک کنند و به جامعه هدف ما به چشم هزینه نگاه نکند؛ ما می‌توانیم این جامعه را تبدیل به کارآفرین در کشور کنیم.

وی گفت: ما امسال 52 هزار دانشجو داریم که تعداد زیادی از آنها نخبه هستند و تعدادی از افراد جامعه هدف ما در مجلس، وزارتخانه‌ها و دیگر دستگاه‌های اجرایی حضور چشمگیری دارند؛ اینکه اعلام می‌کنند با جنگ اقتصادی، مردم در کف خیابان حضور خواهند داشت، اشتباه است چرا که در نظام اسلامی برعکس است و کمر تحریم شکسته شده است؛ همه مقاومت کردند و دشمنان نیز عقب‌نشینی کردند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.